Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Kontakt24

wyświetleń: 1554komentarzy: 0

Zdjęcia w plenerze

2013.10.15 09:00

Autor: Bajerki News

7 października uczniowie klasy I TF Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie, czyli rozpoczynający naukę w zawodzie FOTOTECHNIK, mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności fotografowania w praktyce.

Pod opieką pana Jerzego Rzechanka oraz Kariny Hyrnik z samego rana wyruszyli w plener, by zmierzyć się z jednym z najtrudniejszych, ale zarazem najwdzięczniejszym tematem, jakim jest fotografia dziecięca (w dodatku w ruchu :-)

W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym, uczniowie fotografowali dzieci z Przedszkola Publicznego w Pogórzu, próbując uchwycić radosne dziecięce zabawy w przyprzedszkolnym ogródku, jak również w sali zabaw. Musieli wykazać się umiejętnością odpowiedniego zastosowania ustawień manualnych swoich aparatów, gdyż pogoda niezbyt sprzyjała robieniu zdjęć, a wciąż poruszające się, rozbiegane "obiekty" również wymagały ciągłego dostosowywania ustawień.

Pan Rzechanek - nauczyciel przedmiotów zawodowych z fotografii - rozstawił sprzęt studyjny, potrzebny do wykonywania zdjęć portretowych. Omówił z uczniami zasady ich działania, odpowiedniego ustawienia oraz dostosowania parametrów aparatów do oświetlenia. Pokazywał także jak współpracować z małymi modelami, by odpowiednio ustawiali się do zdjęć. Po tej prezentacji każdy z uczniów również mógł fotografować dzieci, przy użyciu profesjonalnego sprzętu.

Nowym doświadczeniem dla młodzieży było także postawienie się w roli nauczyciela, gdyż dzieci chciały poznać budowę i działanie aparatu fotograficznego, a uczniowie chętnie im to prezentowali i wyjaśniali.

Na zdjęciach możecie zobaczyć naszych uczniów i ich profesora w akcji.

 Karina Hyrnik

zródło: OX.PL
dodał: Bajerki News 2013.10.15 09:00
drukuj artykuł

Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją .