Sześć medali Cieszyńskiego Kyokushin

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Cieszyńskiego Klubu Kyokushin na V Turnieju Kumite, który odbył się w Jastrzębiu Zdroju 10.11.2013. Turniej ten zgromadził ponad 150 zawodników nie tylko ze śląskich klubów, ale również na przykład z Krakowa, Sieradza, Tarnowa, a nawet z Czech.
Prestiżowymi konkurencjami w kyokushin są zawsze pojedynki seniorów (+18 lat) w full kontakcie bez ochraniaczy. I tutaj na trzy kategorie wagowe mężczyzn zawodnicy z Cieszyna wygrali dwie.
W kategorii lekkiej do 70 kg złoty medal zdobył Kamil Kubicius, a brązowy w tej samej kategorii Dawid Kowol. Natomiast w kategorii średniej do 80 kg złoty medal zdobył Tomasz Śreniawski.
Zawsze najtrudniej ustalić taktykę walki na pierwszy pojedynek, ponieważ przeciwnik najczęściej jest nieznany. Natomiast w następnych rundach udało nam się już podpatrzyć mocne i słabsze strony rywali naszych chłopców i odpowiednio do tego przygotować plan walki.
W finałach obaj nasi zawodnicy wygrali przez wskazanie sędziów, chociaż Tomek wyprowadził okrężne kopnięcie, które doszło do głowy przeciwnika i dwaj sędziowie boczni przyznali mu pół punktu. Jednak sędzia główny ocenił to kopnięcie jako zbyt słabe jak na wymogi kyokushin. Niemniej na pewno miało to wpływ na ostateczną decyzję sędziów. Tomek uzyskał również prawo do startu w Pucharze Polski 23 listopada. Niestety zbyt bliski termin tej imprezy uniemożliwi mu start. W kyokushin, jak i innych pełno-kontaktowych sportach walki, nie da się startować w tak krótkich odstępach czasowych. Na przyszłość musimy dokładnie przemyśleć kalendarz startów
– mówi prezes i trener Cieszyńskiego Kyokushin Bogdan Kubica.
W lekkim kontakcie startowały również dzieci cieszyńskiego klubu. W kategorii wiekowej 10-11 lat dziewcząt, srebrny medal zdobyła Magda Dąbrowa, a brązowy medal w tej samej kategorii Maria Franek. Natomiast w kategorii wiekowej 12-13 lat dziewcząt, srebrny medal wywalczyła Aleksandra Krzyżanek.
Zapraszamy wszystkich chętnych na nasze zajęcia, które odbywają się w Cieszynie, we wtorki i piątki o godz.: 17:15, w sali gimnastycznej I LO im. Osuchowskiego, pl. Słowackiego 2, oraz w Ustroniu, w poniedziałki i czwartki o godz.: 17:30, w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 1, ul. Partyzantów 2 a.