Koszykarze z Jedynki najlepsi w Ustroniu

12 i 13 grudnia w Szkole Podstawowej nr 6 w Nierodzimiu odbyły się miejskie zawody w Minipiłce Koszykowej dziewcząt i chłopców. Pierwsze do rywalizacji przystąpiły dziewczęta z wszystkich ustrońskich szkół. W meczach półfinałowych spotkały się SP 1 z SP 5 (wynik 39-14) oraz SP 2 z SP 6 (wynik 24-12). W finale grano systemem każdy z każdym. Uczennice SP-1 w pierwszym meczu finałowym pokonały uczennice z SP 3 wynikiem 58-4 oraz po zaciętym i trzymającym w napięciu meczu, drużynę gospodarzy  40-26.

Dzięki wygranej dziewczęta z Jedynki  będą reprezentować miasto Ustroń na zawodach międzygminnych, które odbędą się w styczniu przyszłego roku.

Skład: Weronika Bujok, Greta Busz, Marta Gogółka, Martyna Gruszka, Agata Karolonek, Julia Kohut, Zofia Korcz, Katarzyna Potaszyńska, Wiktoria Rzepa, Patrycja Rzyman, Natalia Tomiczek, Rozalia Warzecha.

Chłopcy z SP 1  w półfinale pokonali SP 3 55:7. W pierwszym meczu finałowym wygrali zdecydowanie z SP 2 26:4. Spotkanie z SP 6, które decydowało o pierwszym miejscu było zacięte i emocjonujące. Do przerwy prowadzili gospodarze 11:4. Druga połowa zdecydowanie dla SP 1, która wygrała cały mecz 25:13.

Chłopcy z Jedynki, dzięki wygranej, pojadą wspólnie z dziewczętami reprezentować nasze miasto na zawodach międzygminnych, które odbędą się w Wiśle

Skład chłopców: Jakub Bujok, Bartłomiej Grzyb, Filip Jurczok, Sebastian Maj, Nikodem Marszałek, Łukasz Miklusiak, Klaudiusz Nikiel, Samuel Polok, Rafael Sabiniok, Szymon Seklecki, Damian Szczypka, Kamil Szkudłabski.

Drużyny przygotowali: mgr Piotr Bejnar (chłopcy) i mgr Mateusz Żebrowski (dziewczyny).

Nadesłała: Izabela Morys