Octagon Team ponownie bezkonkurencyjny!!!

Octagon Team Cieszyn rozpoczął tegoroczne starty w MMA od zdobycia 1 miejsca drużynowo na 57 edycji ALMMA – Pucharze Dolnego Śląska w Obornikach Śląskich 29.03.14. Swoimi występami Nasi zawodnicy potwierdzili wysoką formę prezentowaną w zeszłym roku (1 miejsce na 279 klubów z całej Polski. 121 walk wygranych w stosunku do drugiego klubu, który wygrał tylko 66 walk).

Po raz kolejny zdobyliśmy 1 miejsce drużynowo gromadząc aż 9 medali w MMA (4 złote, 4 srebrne i 1 brązowy). Aż w trzech kategoriach wagowych wśród seniorów Cieszyniacy spotykali się w finałach z kolegą z klubu. Łukasz Grzywacz zdobył złoty a Piotr Kołoczek srebrny medal w kategorii do 62kg senior. Po dwie walki wygrali kolejno Baran Bartek i Kareta Dawid w drodze do finału (67kg senior). Dawid wygrał 2 walki przed czasem poddając swoich rywali a Bartek wypracował pewną wygraną decyzją by w półfinale odklepać dźwignią swojego rywala. Tym razem złoto dla Barana a srebro dla Karety. Wicemistrz Polski z 2013 roku Paweł Kołoczek pokazał po raz kolejny, że jest zawodnikiem ścisłej czołówki w Polsce kategorii do 73kg senior. Pewne dwie wygrane w tym jedna przez duszenie gilotynowe a druga przez dźwignię zapewniły mu dotarcie do finału. Z drugiej strony, również reprezentant Octagonu Tomasz Wawrzyczek, który nie mógł niestety wystartować w grudniowych Mistrzostwach Polski MMA, udowodnił, że ta kategoria wagowa w Polsce ma swoją czołówkę w Naszym regionie. Los sprawił, że Tomek zdobył pierwsze a Paweł drugie miejsce i tym samym zamknęli kategorię wagową do 73 kilogramów. Przypomnę tylko o tym, iż zawsze gdy ktoś trafia na kolegę klubowego, rzucamy monetą niezależnie czy to jest lokalna impreza czy Puchar Europy. Kamil Kabiesz w tym roku startuje już jako zawodnik pełnoletni i wystartował w Turnieju Pierwszego Kroku. Wygrał 3 walki w tym 2 kończąc przed regulaminowym czasem rundy i tym samym zdobył złoto do 65kg. Teraz po teście z „dorosłymi” fighterami (dotychczas walczył z juniorami), nieraz dużo starszymi od siebie pokazał, że jest gotowy na większe wyzwania. Mateusz Legierski dopisał kolejne dwie wygrane do swojego rekordu. Znokautował rywala w ćwierćfinale, półfinał wygrał decyzja ale niestety doznał urazu kolana i nie mógł wyjść do walki o złoto. Mateusz tym samym wywalczył srebrny medal (junior do 80kg). Grzegorz Wojtusiak stoczył trzy pojedynki, wygrał dwa przed czasem, jeden przegrał decyzją i to dało mu w ogólnym rozrachunku brązowy krążek.

Przy zawodach MMA na amatorskiej lidze mają możliwość poczuć jak smakuje stres przed walką młodsi, krócej trenujący zawodnicy w turnieju No Gi (odmiana walki w parterze bez uderzeń, bez kimona). W początkujących złoto zdobyła Kasia Szotkowska (do 65kg) wygrywając przez dźwignię z zawodniczką z Bochni, która ma za sobą wiele startów w tym w MMA oraz występowała w programie telewizyjnym o sportach walki. Również złoty medal wywalczył Szymon Legierski dusząc w finale do 73 kilogramów swojego oponenta. Szymon walczył z ogromną niedowagą bo waży niecałe 60 kilo na co dzień i ma tylko 17 lat (w walkach No Gi nie ma podziału na juniorów i seniorów. W tej samej kategorii brąz dorzucił do worka medali Daniel Malinowski.

Treningi w Cieszyńskim Octagonie odbywają się na ulicy Hallera 161 w budynku OSP Mnisztwo. Zapraszamy w każdy poniedziałek, środę, piątek na 16 30, sobotę 14 30. Od stycznia również jest grupa dla najmłodszych. Zajęcia odbywają się we wtorek 16 30 oraz sobotę o 13 00. Treningi prowadzi Michał Mankiewicz.