Mamy reprezentantkę w finale Mistrzostw Polski Młodzików !

14 września w Częstochowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce. Wzięła w nich udział grupa uczniów Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie. Start był bardzo udany, a osiągnięte wyniki pozwoliły uplasować się ścisłej czołówce makroregionu śląskiego w kilku konkurencjach. Największy sukces odniosła Wiktoria Mołdrzyk,  która zajęła 2. miejsce w biegu na 1000 m ze świetnym wynikiem 3.06,63. Pozwoliło jej to na awans do zawodów finałowych Mistrzostw Polski Młodzików, które odbędą się 27-28 września w Zielonej Górze.

W Częstochowie bardzo dobrze zaprezentowali się inni zawodnicy. Katarzyna Cieślar na 300 m (43,33) i Filip Andrzejewski na 1000 m (2.50,00) zajęli piąte miejsca. Blisko podium była sztafeta dziewcząt 4x100 m, biegnąca w składzie: Adrianna Kupczak, Katarzyna Cieślar, Małgorzata Zamora, Wiktoria Mołdrzyk, która zajęła 4. miejsce.

Wszyscy wymienieni gimnazjaliści są zawodnikami Miejskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego „SZS” Cieszyn. Trenerem jest Mirosław Werner.