Mistrzostwa Polski Południowej w MMA - Sukces Octagonu

Kolejny wyjazd Octagonu Team Cieszyn na Amatorską ligę MMA już za nami. Dnia 4 października 2014 roku wywalczyliśmy 7 złotych i 5 srebrnych medali na Mistrzostwach Polski Południowej, które odbyły się w Świetochowicach. Czwarty raz (na 5 występów, raz byliśmy 2) w tym roku zdobyliśmy 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej na 39 zespołów biorących udział w tych zawodach.

Podwójnie złota z Mistrzostw wróciła Kasia Szotkowska, która jednego dnia stoczyła 4 zwycięskie pojedynki do 57 kilogramów. Startowała zarówno w kategorii junior jak i senior. Dwie walki wygrała przez techniczne nokauty a kolejne dwie przez pewne decyzje. Dawid Kareta i Piotr Kołoczek walczyli razem w kategoriach senior i młodzieżowiec do 66 kilo. Doskonale poradzili sobie z wyznaczonym celem, wygrali po dwie walki aby spotkać się w finałach obu kategorii. Tym samym podzielili się medalami, Dawid złoto senior i srebro młodzieżowiec a Piotrek srebro senior i złoto młodzieżowiec. Kolejny świetny występ zanotował Adam Pawera w Pierwszym Kroku do 66 kilogramów poddając rywali przed czasem we wszystkich swoich walkach. Złoto dla bezkonkurencyjnego tego dnia Adama. Bardzo udany debiut zaliczył Szymon Gibała junior do 61 kilo, przywożąc do Cieszyna srebrny medal. W drodze do finału udusił szybką gilotyną swojego przeciwnika. O złoto przegrał bardzo nieznacznie decyzją sędziowską z dużo bardziej doświadczonym zawodnikiem z Tarnowa. Kolejne dwa medale do Naszego dorobku dorzucił Kamil Kabiesz, który wywalczył złoto w seniorach do 61 kilogramów i srebro w młodzieżowcach. Beata Wardzińska dokłada 7 złoty medal w seniorkach do 61 kilo. Jako jedyny z Cieszyna w formule No Gi (walka na same chwyty) walczył Dawid Rygiel i zdobył srebrny medal w kategorii do 66 kilogramów.

Treningi w Cieszyńskim Octagonie odbywają się na ulicy Hallera 161 w budynku OSP Mnisztwo. Zapraszamy w każdy poniedziałek, środę, piątek na 16 30, sobotę 14 30. Grupa dla najmłodszych (5-10 lat) ma zajęcia we wtorek oraz czwartek na 16 30. Treningi prowadzi Michał Mankiewicz.