Sześć medali Cieszyńskiego Kyokushin

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Cieszyńskiego Klubu Kyokushin na VI Turnieju Karate Kyokushin, który odbył się w Jastrzębiu Zdroju 29.11.2014. Turniej ten zgromadził ponad 150 zawodników z piętnastu klubów z Polski i Czech.

Zawodnicy z Cieszyna zdobyli 2 złote, 3 srebrne i 1 brązowy medal. I tak w full kontakcie seniorów (powyżej 18 lat), w kategorii średniej, do 80 kg, złoty medal zdobył Tomasz Śreniawski, srebrny Mieczysław Szczotka, a brązowy Kamil Kubicius.

Najbardziej ekscytujący w tej kategorii był pojedynek półfinałowy Tomka Śreniawskiego z zawodnikiem gospodarzy. Niestety Tomek na początku rundy sfaulował przypadkowo swojego rywala i obawialiśmy się czy nie będzie dyskwalifikacji. Jednak rywal Tomka, po paru minutach podjął dalszą walkę, przez co wykazał, że ma charakter prawdziwego wojownika. Oczywiście jeżeli już podjął się dalszej rywalizacji, to nie mogło być mowy o jakiejś taryfie ulgowej i po niecałej minucie Tomek znokautował go kopnięciem, tym razem już prawidłowym. A więc finał w kategorii średniej był udziałem dwóch zawodników z Cieszyna.

Brązowy medal w tej kategorii zdobył Kamil Kubicius, który z powodu kłopotów z wagą musiał wystartować w kategorii wyższej to znaczy do 80 kg, chociaż był faworytem w kategorii lekkiej do 70 kg i dwukrotnym zwycięzcą tej kategorii w poprzednich turniejach - mówi prezes i trener Cieszyńskiego Kyokushin Bogdan Kubica.

W lekkim kontakcie chłopców złoty medal zdobył Jakub Huppert, a srebrny w lekkim kontakcie dziewczyn Zuzia Pasterny. Również srebrny medal zdobył w semi kontakcie do 60 kg w kategorii chłopców powyżej 14 lat Janek Buba. Walka w semi kontakcie odbywa się w kaskach i osłonach na tułów oraz ograniczone jest stosowanie niektórych niebezpiecznych technik.

Pozostali nasi zawodnicy: Igor i Paweł Wojaccy, Marysia Franek, Jerzy Huppert, Krzysiek Malinowski i Maciej Szczotka przegrali swoje walki w eliminacjach lub ćwierćfinale.

Zapraszamy od stycznia dzieci, młodzież i dorosłych na nasze treningi, które odbywają się w Cieszynie, we wtorki i piątki o godz.: 17:15, w sali gimnastycznej II LO im. M. Kopernika, ul. Stalmacha 3 oraz w Ustroniu, w poniedziałki i czwartki o godz.: 17:30, w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 1, ul. Partyzantów 2 a.