Podsumowanie sukcesów Octagon Team w roku 2014

Octagon Team Cieszyn kolejny rok z rzędu okazał się najlepszym klubem MMA w Polsce w rankingu ALMMA 2014. Z 23 edycji Amatorskiej Ligi MMA, które odbyły się w zeszłym roku Cieszyniacy zagościli tylko na 7 z nich. Na 317 klubów z całej Polski to Nasi zawodnicy zgromadzili najwięcej bo aż 36 złotych, 25 srebrnych i 10 brązowych medali!!! Na dodatek przywieźliśmy drużynowy Puchar Świata Open Combat Kong-Sao. Sukcesy sportowe pozwoliły Octagonowi również wygrać plebiscyt na najlepszą drużynę Cieszyna w I Plebiscycie – Bal Sportu Cieszyńskiego, którego wyniki ogłoszono na gali w Domu Narodowym 7.02.2015. W ośmiu turniejach MMA minionego roku sześć z nich zakończyliśmy jako numer 1 w klasyfikacji generalnej a dwa pozostałe na 2 pozycji. Jako trener Michał Mankiewicz zajął drugą pozycję w wyniku głosowań fanów sportu.. Największymi sukcesami indywidualnymi w 2014 roku mogą pochwalić się tacy zawodnicy jak Tomasz Wawrzyczek, Kamil Kabiesz, Dawid Kareta.

Tomasz Wawrzyczek rok 2014 może uznać za wręcz perfekcyjny. Tomek Zdobył 6 złotych medali w sześciu startach, wygrał wszystkie swoje walki a zdecydowaną większość wygrał przed czasem. W dorobku zawodnika Octagonu znalazły się takie tytuły jak Mistrz Polski full contact MMA, Puchar Świata Open Combat Kong Sao, Mistrz Hadaka Waza – najstarszy turniej MMA w Polsce. Pełne poświęcenie, ciężka praca, znakomite umiejętności, wytrwałość i siła charakteru Tomka z pewnością powinny być wzorem do naśladowania dla trenującej sporty walki młodzieży.

Kamil Kabiesz wywalczył 5 złotych i 4 srebrne medale w ciągu minionych 12 miesięcy. Dla Kamila z pewnością był to najlepszy rok w jego dotychczasowej karierze. W roku 2013 Kabiesz startował jeszcze jako junior, by rok później w konfrontacjach z pełnoletnimi (niejednokrotnie znacznie silniejszymi fizycznie czy bardziej doświadczonymi) zawodnikami odnosić znaczące sukcesy. Podobnie do Tomka został Mistrzem Polski seniorów MMA oraz zdobył Puchar Świata Open Combat Kong Sao. Regularność, pasja i duże zaangażowanie w treningi to cechy wyróżniające Kamila.

Dawid Kareta dołożył 3 złota i 5 sreber do dorobku Octagonu w ubiegłym roku. Dawid zdobył Vice-mistrzostwo Polski a ponadto przywoził medale z Pucharów dolnego i górnego Śląska, Polski zachodniej czy Mistrzostw Polski południowej. Duży talent i dobra technika to atuty Dawida. Ciężka praca na treningach i dalsze doskonalenie umiejętności z pewnością pozwolą mu na zdobycie jeszcze cenniejszych tytułów w przyszłości.

Z wyróżniających się zawodników naszego klubu medale zdobywali także :

Katarzyna Szotkowska i Piotr Kołoczek 5 krążków, Mateusz Legierski, Grzegorz Wojtusiak i Martin Jaros - 4 medale, Paweł Kołoczek i Damian Greń po 3 medale. W tym Mistrzostwa Polski i medale Pucharu Świata Kong-Sao. Jakie jest MMA opisuje w wielkim skrócie wypowiedz Karoliny Kowalkiewicz:„ Trening dwa razy dziennie - rano i wieczorem. W soboty raz dziennie. Siłownia, wydolność, do tego często robimy Cross Fit, czyli trening wytrzymałościowo-siłowy. Biegamy, mamy specjalnego trenera od boksu, od judo. Robimy zapasy, brazylijskie jiu-jitsu. Wszystko to łączymy w całość i robimy sparingi zadaniowe, normalne sparingi MMA”. Trzeba być bardzo wszechstronnym. Ktoś powie, że to gorzej, bo trudniej. Ale jest też wielu, którzy potraktują to jako wielkie wyzwanie.