Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Hat trick dla Octagon Team Cieszyn z gali ICW MMA 2

Hala wypełniona kibicami, ogłuszająca muzyka, efektowna gra świateł oraz jedenaście stojących na dobrym poziomie i trzymających w napięciu walk w klatce były domeną gali "ICW MMA 2" pod patronatem PLMMA – Profesjonalnej Ligi MMA w Bytomiu, która odbyła się 21.03.2015. Troje zawodników Octagon Teamu Cieszyn zawalczyło na gali, a rolę sędziego pełnił Marian Ziółkowski. Atrakcyjności walkom, które odbywały się w sobotni wieczór dodawał fakt, iż zawodnicy stawali do rywalizacji w oktagonie, nawiązując do najlepszych widowisk UFC. Gala cieszyła się dużym zainteresowaniem kibiców MMA ze Śląska i nie tylko. Na hali ''Skarpa'' OSiR stawiło się bardzo wielu fanów mieszanych sztuk walki, którzy wykupili niemal wszystkie bilety. Kibice bardzo żywiołowo reagowali na co bardziej widowiskowe akcje podczas poszczególnych walk. A było na co popatrzeć.

Pierwszy zaprezentował się na gali Paweł Kołoczek, który podejmował Kamila Stolarczyka – zawodnika klubu Spartan Chorzów (kategoria do 70kg). Pierwsza runda dla zawodnika z Chorzowa, Paweł nie potrafił odnaleźć dobrego rytmu walki i nie wykonał poprawnie planu nakreślonego przed walką – walczył z utytułowanym uderzaczem i do tego walczącym z odwrotnej pozycji co zmienia znacząco przebieg walki. Zawodnik z Cieszyna wywierał presję jednak po sprowadzeniu walki do parteru utracił pozycję z góry i do końca rundy walczył z pleców. W przerwie pomiędzy rundami narożnik krótko nakreślił co było źle i jak to ma poprawić. Druga odsłona przyniosła spodziewane efekty, Kołoczek wyciągnął wnioski i parokrotnie po wymianach w stójce przenosił walkę na ziemię, gdzie sprawnie obijał rywala i kontrolował pozycje z góry wyraźnie dominując nad rywalem. Trzecia runda była kopią drugiej, bardzo dobrze wykonanie zadania przez Pawła, ciągłą presja na przeciwnika i kontrola sytuacji. Paweł Kołoczek wygrał walkę po jednogłośnej decyzji sędziowskiej. 1-0 dla Octagonu. Kolejną walkę w kategorii do 77 kilogramów stoczył Mateusz Legierski z Nikolasem Deptą (Spartan Chorzów). Walka rozpoczęła się od mocnych wymian w stójce by po chwili nieuwagi Mateusza Nikolas sprowadził walkę do parteru. Okazało się to bardzo zgubne dla niego, gdyż walczący z pleców Mateusz mimo gorszej pozycji bardzo sprawnie wkręcił się do dźwigni na łokieć i poddał rywala w pierwszej minucie pojedynku. Bardzo szybkie zwycięstwo i tym samym 2-0 dla Cieszyna. Obie te walki odbywały się na dystansie 3x3 minuty z minutową przerwą i były klasyfikowane jako amatorskie. Jednak tylko czas pojedynku i brak uderzeń łokciami różnił je od walk zawodowych.

Trzeci pojedynek i zarazem pierwszy debiut zawodowy zawodnika z Cieszyna to Kamil Kabiesz kontra Dawid Pancerz z Koral Fight Team Bytom . Kamil jest ubiegłorocznym Mistrzem Polski ALMMA i nadszedł czas aby wykonać kolejny krok w przód w jego karierze i szukać wyzwań wśród zawodowców . Rywal to utytułowany czarny pas taekwondo. Pojedynek zakontraktowany był w kategorii do 61 kilogramów, czas 3x5 minut na zasadach UFC. Taktyka na przeciwnika była jedna, wyczuć rywala i w momencie jego kopnięcia skrócić dystans i wywrócić go na ziemię, co też już przy pierwszej akcji rywala Kamil wykonał perfekcyjnie. Kabiesz zanurkował do nóg rywala i sprowadził go po 10 sekundach od rozpoczęcia pojedynku. Kontrola z pozycji bocznej i przejście na dosiad, gdzie Kamil stracił bazę i rywal go przetoczył. Nic z tej akcji nie wynikło dobrego dla zawodnika gospodarzy bo już w trakcie zmian pozycji Kamil wrzucił duszenie trójkątne nogami na szyję rywala. Cieszyniak udusił przeciwnika a walka trwała niecałe dwie minuty. Piękny debiut i trzecie zwycięstwo dla Octagon Team Cieszyn. Hat trick dla Nas i wracamy z tarczą do Cieszyna.

Bardzo udany wyjazd, dodatkowo trzeba przypomnieć, że po dziś dzień można oglądać powtórki z gali ICW MMA 2 na Orange Sport. Wszystkich zainteresowanych do obejrzenia naszych zawodników odsyłam do sieci internetowej, gdzie również walki są dostępne. Dnia 9 maja w Cieszynie odbędzie się 1 historyczna gala MMA – Szarża MMA, na której wystąpi aż 8 zawodników Octagon Team.