Złoty medal zawodniczki z Gimnazjum nr 3 Cieszynie !

W dniu  21.05.2015 roku na stadionie w  Częstochowie odbył  się   finał  wojewódzki w Drużynowych Zawodach LA  i  okazał się szczęśliwy dla uczennic z cieszyńskiego gimnazjum.

Dziewczyny wystartowały w składzie: M. Zamora, W. Mołdrzyk, A. Kupczak, K. Cieślar, Z. Legierska, K. Święs, L. Nowak, N. Haltof, K. Kłoda, M. Kozyra, K. Stoły, M. Czempiel, J. Broda, G. Sławecka  pod opieką  trenerów – M. Wernera i R. Grzegorzewskiego  oraz  nauczycielki  WF - I. Wawrzyk. Drużynowo  gimnazjalistki  wywalczyły  VII  miejsce w województwie śląskim, a pokonały je uczennice ze Szkół Mistrzostwa Sportowego. Na podium stanęły Dąbrowa Górnicza I miejsce, Bytom II i  Racibórz III.

Dziewczęta w konkurencjach biegowych pobiły swoje własne rekordy : Kasia Cieślar w biegu na 300 m – IV miejsce z czasem 42,76s ; Wiktoria Mołdrzyk – 600m  w 1:40,56 s ;  Adrianna Kupczak – 100m w 14,00s ,  a  Małgorzata Zamora w biegu na 300 m zdobyła złoty medal z czasem 41,98 s – zwyciężając w pięknym stylu.

Wielkie gratulacje dla medalistki i całej drużyny lekkoatletek z Gimnazjum nr 3 w Cieszynie!