Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1339komentarzy: 0

Radości i sukcesy - o tym, co w SPTE cieszy

2015.12.15 19:54

Autor: alicja_cz1

 Grudzień to czas oczekiwania i radości, w który w Szkole Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego wprowadził nas apel adwentowy przygotowany przez nasze panie katechetki. Szkolne korytarze wypełniły się zapachem choinki i pierniczków. W SPTE drzewko tradycyjnie żywe, pięknie przystrojone już od progu cieszy oczy. Tuż obok kiermasz ze ślicznymi drobiazgami świątecznymi wykonanymi przez uczniów i nauczycieli SPTE. To właśnie z powodu tych rękodzieł na początku grudnia okna naszej szkoły długo rozświetlało światło. Nasze uzdolnione koleżanki kleiły, dziergały, przycinały, układały, piekły, ozdabiały a w końcu pakowały świąteczne bibeloty, dodając do każdej paczki porcję uśmiechu i serdecznych myśli o naszych uczniach. To dla nich przeznaczone będą pieniądze pozyskane na kiermaszu, dzięki nim wzbogacimy szkolne świetlice i klasy.

Grudzień to czas radości… Cieszymy się także z sukcesu naszych uczniów - aż pięcioro z nich zakwalifikowało się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego a sześcioro weźmie udział w rejonowych potyczkach Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.  Gorąco trzymamy za nich kciuki.

Niemniej cieszy sukces naszych siatkarek, które wywalczyły drugie miejsce podczas IX Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Miłośników Dzięgielowa.  W niewielkiej szkole, takiej jak nasza, trudniej o odnalezienie całej drużyny sportowych talentów, okazuje się jednak, że kiedy uda się je odnaleźć są to talenty na medal.    Na srebrny medal!

Dzieląc się naszymi większymi i mniejszymi radościami, życzymy wszystkim dziecięcej radości nie tylko w czasie świąt.  Sukcesów i poczucia spełnienia.

Wesołych Świąt!

zródło: OX.PL
dodał: alicja_cz1 2015.12.15 19:54
drukuj artykuł

Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją .