Mistrzostwa Polski Kong-Sao - Sukces Octagon Team

Dnia 7.11.2015 ekipa Octagon Team Cieszyn w pięcio osobowym składzie wystartowała w Mistrzostwach Polski MMA (młodzieżowców i kadetów) oraz Mistrzostwach Polski Centralnej Kobiet na 95 edycji ALMMA. Bardzo udany wyjazd i do Cieszyna przywieźliśmy po medalu każdego koloru.

Bezkonkurencyjny tego dnia okazał się Mateusz Legierski, który zdobył tytuł Mistrza Polski MMA w kategorii do 77 kilogramów młodzieżowców. W pierwszej walce trafił na jednego z najmocniejszych zawodników tej wagi ale juz po 30 sekundach wygrał mocnym nokautem. Bez dwóch zdań to był nokaut dnia. Kolejną walkę Mateusz wygrał duszeniem gilotynowym i tym samym trafił do finału. Po dobrej i ciężkiej walce o złoto, zakończonej dogrywką ręka Legierskiego wędruje do góry po jednogłośnej decyzji sędziów. Kacper Kaczmarek (do 55 kilogramów kadet) wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski po stoczeniu dwóch zaciętych pojedynków. Trzeci, tym razem srebrny medal dołożyła Katarzyna Szotkowska, która w pierwszej walce pokonała byłą rywalkę Beaty Wardzińskiej z gali Szarża MMA, która odbyła się w Cieszynie w maju tego roku. W finałowej walce zabrakło troszkę chłodnej głowy i opanowania w walce, tym razem Kasia musiała zadowolić się drugim miejscem na podium. 19 grudnia wybieramy się na Mistrzostwa Polski seniorów, kobiet i juniorów do Sochaczewa, które zakończą sezon startów na rok 2015.

Octagon Team prowadzi ciągły nabór do początkującej grupy w sekcji. Wszystkich chętnych spróbowania czegoś nowego co pozwoli się rozwijać fizycznie i nie tylko zapraszamy na salę. Treningi w Cieszyńskim Octagonie odbywają się na ulicy Hallera 161 w budynku OSP Mnisztwo. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek, środę, piątek o 16 30, sobotę 14 30. Grupa dla najmłodszych (5-10 lat) ma zajęcia we wtorek oraz czwartek na 16 30. Treningi prowadzi Michał Mankiewicz.