Kolejne Medale Octagon Team Cieszyn

W środę 12.12.2015 wybraliśmy się na X Puchar Polski ADCC do Skały koło Krakowa. Octagon Team Cieszyn reprezentowało 4 zawodników. W kalendarzu startów sportów chwytanych jest to jedna z najważniejszych imprez w roku. Przywieźliśmy trzy medale, po jednym z każdego koloru.

Złoty medal wywalczył tego dnia Sławomir Baran (do 70 kilogramów średniozaawansowani). Dwie pierwsze walki wygrane w szybki i pewny sposób przed duszenie gilotynowe. Walka finałowa przebiegała również pod dyktando Sławka, gdzie również założył duszenie rywalowi, jednak ten się wyswobodził. Mocna wygrana punktowa i najwyższe miejsce na podium w pełni zasłużone. Srebro wywalczył Michał Mankiewicz (do 76 kilogramów zaawansowani). Pierwsza walka wygrana tak jak dwie Sławka przez duszenie gilotynowe, kolejna na punkty. W finale po ciekawej 8 minutowej walce niestety na punkty lepszy okazał się doświadczony rywal. Trzeci, tym razem brązowy medal dołożył Szymon Gibała (do 65 kilogramów początkujący), który pokazał bardzo dobrą dyspozycję tego dnia przegrywając w drodze po medal tylko nieznacznie ze zwycięzcą kategorii. Wynik zawodów bardzo satysfakcjonujący, biorąc pod uwagę iż profil sportowy Octagon Team Cieszyn to przede wszystkim MMA a nie sporty chwytane.

Kolejny medal tym razem już w MMA wywalczyła tydzień później na Mistrzostwach Polski w MMA Katarzyna Szotkowska, która zdobyła srebrny medal i została Vice-mistrzynią Polski Seniorek MMA do 61 kilogramów. Zawody odbyły się 19.12.2015 w Sochaczewie na 99 edycji ALMMA.

Octagon Team prowadzi ciągły nabór do początkującej grupy w sekcji. Wszystkich chętnych spróbowania czegoś nowego co pozwoli się rozwijać fizycznie i nie tylko zapraszamy na salę. Treningi w Cieszyńskim Octagonie odbywają się na ulicy Hallera 161 w budynku OSP Mnisztwo. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek, środę, piątek o 16 30, sobotę 14 30. Grupa dla najmłodszych (5-10 lat) ma zajęcia we wtorek oraz czwartek na 16 30. Treningi prowadzi Michał Mankiewicz.