Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1155komentarzy: 0

Sukcesy cukierników ZSTiO w Skoczowie

2016.01.29 18:25

Autor: Bajerki News

W grudniu minionego roku, w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie po raz drugi został zorganizowany konkurs „Ciasteczkowy zawrót głowy”, którego celem jest pielęgnowanie tradycji pieczenia drobnych cieszyńskich ciasteczek. Głównym sponsorem tego konkursu było czasopismo „Mistrz Branży” i dzięki tej współpracy, uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej wystartowali w eliminacjach do ogólnopolskiego konkursu cukierniczego.

Z przyjemnością informujemy, że młodociani cukiernicy zakwalifikowali się do finału konkursu „Zdrowo – smacznie – artystycznie"!

Uczniowie z całej Polski przesyłali prezentację deseru lub ciasta, które miało być zdrowe, smaczne i ładnie wyglądać. Komisja konkursowa w składzie:

Anna Kania – p.o. redaktor naczelnej czasopisma i portalu „Mistrz Branży” Krzysztof Wysłucha – mistrz cukiernictwa i piekarstwa Sabina Duda – dietetyk, nauczyciel Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego woj. śląskiego w Raciborzu dokonała oceny prac i zdecydowała, że do etapu finałowego zakwalifikowały się prace 8 drużyn z całego kraju. Finał odbędzie się w ramach VII Targów Cukierniczych, Piekarniczych i Lodziarskich „Sweet TARGI” 14 marca 2016 roku w Katowicach.

Naszą szkołę będą reprezentowały uczennice z klasy 2b: Justyna Czuj oraz Natalia Burawa. Ich opiekunem będzie pani Joanna Gwizdała, nauczyciel przedmiotów zawodowych branży cukierniczej. Dziewczęta przygotują ciasto buraczkowo – migdałowe z marmoladką z suszonych moreli.

 Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki w finale! Więcej szczegółów o konkursie znajdziecie tutaj

zródło: OX.PL
dodał: Bajerki News 2016.01.29 18:25
drukuj artykuł

Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją .