Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1218komentarzy: 0

''Jasełkowa łezka humoreska''

2016.02.05 22:27

Autor: zsppogorze

Niecodzienną, pełną humoru i dobrej zabawy interpretację narodzin Zbawiciela w betlejemskiej stajence przedstawili uczniowie klas młodszych. Premierę "Jasełkowej łezki humoreski” mieliśmy okazję zobaczyć ZSP w Pogórzu 29. stycznia 2016 r.

W inscenizacji pojawiły się elementy nowe, które mimo że odbiegają od tradycyjnej prezentacji popularnego motywu biblijnego, zyskały uznanie publiczności. Największą sympatią cieszyły się harcujące myszy i nawrócony kot. Rozbawiły publiczność i podkreśliły spontaniczność małych aktorów. Po dawce wesołości nadszedł czas na refleksje wywołany przybyciem pastuszków, którzy oddali hołd Jezusowi. W obliczu rodzącej się miłości stali się uczestnikami dziwnych zdarzeń i spotkania z aniołem, który wyjaśnił im przyczynę poruszenia w świecie. Wszyscy zatem wyruszyli do Betlejem, by razem z trzema królami uwielbić Boga. Kto spodziewał się, że zabawna scena z psotnymi myszkami była tylko ozdobnikiem betlejemskich wydarzeń, wzruszył się, gdy w finale w zabawnym dialogu z kolędowaniem, dowiaduje się, że zmęczona aktorską gra mysz pragnie wrócić do nory, a bilety na przedstawienie były za darmo. Każdy mógł dzięki swojej obecności w roli widza stać się współtwórcą tego zaskakującego pomysłowością i wzruszającego sporą dawką emocji przedstawienia. Podczas drugiego popołudniowego występu darem serca można było wesprzeć budowę skoczowskiego hospicjum. Udało się zebrać 1800 zł, które zostanie przekazane na ten szczytny cel. Wśród zaproszonych gości mieliśmy okazję gościć w szkolnych murach: -

księdza proboszcza Ignacego Czadera,
- sołtysa Mariusza Rodenkę,
- radną  Janinę Żagan,
- przewodniczącego Rady Rodziców Piotra Ruckiego
- panią prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych Hospicjum "Otwarte Drzwi" Wiolettę Staniek,
- mieszkańców Pogórza,
- rodziców, dziadków i uczniów.

Po przedstawieniu głos zabrała pani prezes Fundacji Wioletta Staniek, zwracając uwagę, iż każdy z nas może w przyszłości potrzebować wsparcia i pomocy. Pozyskane środki procentują, gdy ludzie są wrażliwi na cierpienie drugiego człowieka. "Jasełkowa łezka humoreska” poruszyła widzów, wydobywając z mroku codzienności żywiołową radość i dobrą zabawę. Seredecznie dziękujemy za obecność i okazaną pomoc.

Liliana Gwizdoń

zródło: OX.PL
dodał: zsppogorze 2016.02.05 22:27
drukuj artykuł

Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją .