Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1277komentarzy: 0

BIELOWICKO Z PUDEŁEK PO MLEKU

2016.02.26 11:28

Autor: kontakt24

Z pustych kartoników po mleku, które uczniowie otrzymują w szkole, dzieci z Bielowicka zbudowały dokładny model swojej miejscowości. Może nie
dokładny, ale na pewno taki, jakim chciałyby widzieć Bielowicko.

Plan sołectwa Bielowicko powstał na podstawie map satelitarnych. Najpierw jednak rodzice zebrali pudełka po mleku, które dzieci otrzymują w szkole w ramach akcji propagowania zdrowego odżywiania się. Te materiały dzieci na zajęciach w miejscowej Sołtysówce okleiły papierem, a potem narysowały i namalowały okna i drzwi. Następnie cyframi z makaronu każdemu budynkowi nadano jego rzeczywisty numer. Najmłodsi z projektantów uzupełnili model miejscowości, tworząc budowle z klocków lego. Przy budynkach stanęły też drzewka, które dzieci zrobiły z masy solnej, zaś zwierzęta – z plasteliny.

W ten sposób powstała trójwymiarowa mapa z około dwustu domami mieszkalnymi, jakie istnieją na terenie sołectwa Bielowicko w gminie Jasienica.

Dzieci nie zapomniały o najdrobniejszych szczegółach, jest tam również kościół i cmentarz. A na koniec wykonawcy puścili wodze fantazji, projektując dodatkowo lecznice dla zwierząt, kwiaciarnię, pizzerię, hotel z basenem i estradę na wolnym powietrzu.

zródło: OX.PL
dodał: kontakt24 2016.02.26 11:28
drukuj artykuł

Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją .