Octagon Team Cieszyn z kolejnymi medalami !

Octagon Team Cieszyn rozpoczął tegoroczne starty w MMA od zdobycia 2 miejsca drużynowo na 102 edycji ALMMA – Dzierżoniów, która odbyła się 13.03.16. Swoimi występami Nasi zawodnicy potwierdzili wysoką formę prezentowaną w zeszłym roku (3 miejsce na 303 klubów z całej Polski).

Cieszyniacy zdobyli tego dnia łącznie 7 medali – 5 złotych i 2 srebrne krążki w tym po jednym złocie i srebrze w formule No Gi (walka na chwyty). Rewelacyjne występy zaliczyli Dawid Kareta i Tomasz Wawrzyczek (kategoria do 66 kilogramów full contact). Obaj zawodnicy wygrali po dwie walki w drodze do finału w bardzo widowiskowym i przekonującym stylu (trzy walki wygrane przed czasem a jedna przez totalną dominację rywala) i tym samym podzielili się medalami złoto dla Dawida a srebro dla Tomka. Kolejne złoto dorzucił do puli medali Łukasz Grzywacz poddając trójkątnym duszeniem nogami w finale rywala z Krakowa (66 kilogramów senior). Udanie zadebiutował na Polskiej scenie MMA Patryk Martynik pochodzący z Czech i reprezentujący Nasz klub fighter wygrał swoje walki w pewnym i zdecydowanym stylu w pełni realizując założenia taktyczne. Tym samym Patryk wywalczył złoto w turnieju Pierwszego Kroku MMA do 61 kilogramów. Jego brat bliźniak Dawid również zaprezentował się bardzo dobrze i już w pierwszej walce po mocnej wymianie znokautował rywala prawym podbródkowym bitym idealnie w tempo. Moment nieuwagi w finale i po prowadzeniu punktowym walki Dawid dał się niestety złapać w technikę kończąca i tego dnia wywalczył srebrny medal (pierwszy krok do 66 kilogramów.

Przy zawodach MMA na amatorskiej lidze mają możliwość poczuć jak smakuje stres przed walką młodsi oraz krócej trenujący zawodnicy w turnieju No Gi (odmiana walki w parterze bez uderzeń, bez kimona). Jakub Wywioł w kategorii do 70 kilogramów (białe pasy) wygrał trzy walki z czego dwie przed czasem i zdobył złoty medal. Aleksandra Wojtusiak zadebiutowała w sportach walki i wywalczyła swój pierwszy złoty medal w życiu pokonując na punkty w finale znacznie cięższą rywalkę.

Treningi w Cieszyńskim Octagonie odbywają się na ulicy Hallera 161 w budynku OSP Mnisztwo. Zapraszamy w każdy poniedziałek, środę, piątek na 16 30, sobotę 14 30. Od stycznia również jest grupa dla najmłodszych. Zajęcia odbywają się we wtorek i czwartek o 16 30. Treningi prowadzi Michał Mankiewicz.