Miedzynarodowy Turniej Karate Kyokushin „SARI CUP” w Żorach

Do bardzo udanych mogą zaliczyć swój start zawodnicy Cieszyńskiej Szkoły Karate Kyokushin na II Międzynarodowym Turnieju „SARI CUP” w Żorach, który odbył się 30.04.2016 pod patronatem Prezydenta Miasta Żory. W zawodach wzięło udział blisko 350 zawodników z około 30 klubów z Polski, Czech i Ukrainy, zrzeszonych w 6 federacjach.

Cieszyński Klub zdobył łącznie pięć medali: dwa srebrne i trzy brązowe. W full kontakcie srebrny medal zdobył w kategorii open zawodników +35 lat Mieczysław Szczotka. Był on o krok od zdobycia złota, ale niestety wyprowadzone obrotowe kopnięcie trafiło rywala w okolice krtani, co oczywiście jest niedozwolone. Otrzymana kara, przy wyrównanej walce, zdecydowała o porażce Mietka.

Również w full kontakcie seniorek w kategorii open (pow. 18 lat) brązowy medal zdobyła Ewa Kocyan. Trzeba tutaj zaznaczyć, że był to jej pierwszy start w kategorii seniorek. Poprzednio zdobywała medale jako juniorka.

W semi kontakcie (obowiązek kasków i ochraniaczy) w kategorii młodzików +60 kg, srebrny medal zdobył Igor Wojacki. Wszystkie jego walki były bardzo emocjonujące, a wyniki dowodzą, że robi stałe postępy. Jedną z walk wygrał przed czasem przez serię low kicków (tj. niskich kopnięć) z zawodnikiem mierzącym ponad 190 cm wzrostu i zdecydowanie cięższym. Walkę o złoto przegrał z bardziej utytułowanym zawodnikiem przez decyzję sędziów.

Brązowe medale w semi kontakcie zdobyli jeszcze: Zuzanna Pasterny w kategorii młodziczek do 55 kg oraz Jakub Huppert w kategorii chłopców +40 kg.

Z Cieszyńskiego Klubu startowali jeszcze w full kontakcie Przemysław Herrman oraz Krystian Pszczółka, któremu niewiele brakło, aby znaleźć się w strefie medalowej w kategorii do 80 kg. Jego okrężne kopnięcie doszło pewnie na głowę przeciwnika, ale sędziowie nie zaliczyli go, uznając, że jest za słabe jak na standardy kyokushin.

Podobnie nie udało się przebić do strefy medalowej w semi kontakcie: Marysi Franek, Maćkowi Szczotce i Krzyśkowi Malinowskiemu oraz w kata Jakubowi Kruszonie.

Warto wspomnieć, że ze względu na bardzo dużą ilość startujących, aby wejść do strefy medalowej, trzeba było w niektórych kategoriach wygrać co najmniej trzy pojedynki.

Przed nami najważniejszy w tym półroczu start dla dzieci, młodzieży i juniorów, a mianowicie Puchar Śląska.