Horror z happy endem

Sześćdziesiąt minut środowego wieczoru na hali SP 1 zapisał się w pamięci wszystkich tam obecnych, jako klasyk horrorów. Kto chociaż raz obejrzał mecz piłki ręcznej, wie jak wiele emocji dostarcza. Dynamika i zwroty akcji, trzymają w napięciu od początku do końca. Tu nic nie jest pewne aż do końcowej syreny. Już przed rozpoczynającym spotkanie gwizdkiem, stali bywalcy trybuny wiedzieli, że mecz będzie trudny. Za ławką rezerwowych licznie zasiedli do kibicowania... zawodnicy MKS-u. Odniesione kontuzje w poprzednich meczach zdziesiątkowały drużynę z Ustronia. Drużyna Olimpia II z Piekar Śląskich stawiła się na czas i o 17:30 rozpoczęło się widowisko. Pierwsza połowa to ciągłe zmiany w prowadzeniu jedno lub dwubramkową przewagą. Po przerwie, Ustroń poprawił grę w obronie. To zaowocowało od razu większą przewagą, nawet 7-bramkową. Gdy już wszystko zdawało się być jasne, zawodnicy z Piekar wydobyli z siebie dodatkową energię i odrobili stratę. Ostatnie minuty upłynęły pod znakiem ogromnego napięcia wobec niepewnego wyniku. Mecz zakończył się przy stanie 39:38 (20:18) dla juniorów z Ustronia. Na wynik zapracowali: Marek Cholewa – 9 zdobytych goli, oraz Dawid Jenkner z Marcinem Oświęcimskim po 8 strzelonych bramek. Po wygranej z Piekarami drugie miejsce w tabeli na koniec sezonu, to całkiem realna perspektywa. Wiele zależało od sobotniego spotkania Olimpii I z Piekar i Pogoni Zabrze. Dziś już wiemy, że ten mecz zakończył się korzystnie dla MKS-u, Pogoń wygrała 35:31. Nasi szczypiorniści maja jeszcze ponad tydzień na regenerację. Mamy nadzieję, że 21-wszego grudnia w pełnym składzie zagramy z MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec.