Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Dominacja Delfinów na Mistrzostwach Śląska 10 latków.

16 grudnia na Pływalni Parku Wodnego w Tarnowskich Górach odbyły się Mistrzostwa Śląska 10 latków. Na starcie zameldowało się ponad 300 najlepszych 10 latków Śląska. Nasz klub reprezentowała mocna ekipa 9 Delfinów w składzie Dagmara Białożyt, Emilia Mrózek, Nikola Worek, Kinga Macura, Tereza Utikal, Zuzanna Jackowska, Natalia Więcek, Jakub Wojtyna, Olaf Zawada których łączny dorobek medalowy to 6 medali! 4 Złote oraz 2 Srebrne. Ponadto nasz klub zajął trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej 10 latków na Śląsku. Najlepiej zaprezentowała się Kinga Macura która zdobyła 3 złote oraz jeden srebrny medal do tego dołożyła puchar dla najlepszej zawodniczki Mistrzostw za dwa najlepsze starty w klasyfikacji FINA. Ponadto sztafeta dziewcząt w składzie Mrózek Emilia, Dagmara Białożyt, Zuzanna Jackowska, Kinga Macura zdobyły Złoty medal na 4x50 zmiennym oraz Srebrny na 4x50 dowolnym. Warto również wspomnieć o bardzo dobrych rezultatach naszych pozostałych zawodników. Dagmara Białożyt 4 miejsce na 50 dowolnym, dwa 7 miejsca na 100 grzbietowym oraz 50 grzbietowym. Mrózek Emilia 6 miejsce 50 dowolnym, 7 miejsce na 100 dowolnym. Jakub Wojtyna zajął 6 miejsce na 50 klasycznym oraz 7 miejsce na 100 klasycznym. Zuzanna Jackowska 8 miejsce na 50 klasycznym oraz 9 miejsce na 100 klasycznym. Olaf Zawada 9 miejsce 50 grzbietowym oraz 10 100 grzbietowym. Pozostali nasi zawodnicy Natalia Więcek, Tereza Utikal, Nikola Worek plasowali się kolejno w drugiej dziesiątce stawki.

I tak kończymy zmagania w 2016 roku, teraz trochę odpoczynku i od nowego roku liczymy na kolejne sukcesy naszych wszystkich Delfinów! Gratulujemy.