3 + 2 = 1/8

Walka... Walka... Walka... tak w trzech słowach można opisać sześćdziesiąt minut piątkowego wieczoru w ustrońskiej hali SP1. Wygrana w Chorzowie dawała niewielką przewagę naszym juniorom. Jednakże taka matematyka w dwumeczu się nie sprawdza. Dlatego od pierwszego gwizdka rozpoczęła się ostra walka o każdą bramkę. Pierwszą strzelił Michał Jopek dla gospodarzy już w drugiej minucie, ale w trzeciej goście wyrównali. W piątej minucie spotkania, Chorzowianie objęli prowadzenie 2:1, a już w dziesiątej było 5:3 dla Ustronia. Po kwadransie MKS prowadził 10 : 5 i taką pięcio bramkową przewagę utrzymywał przez następne minuty. Spotkanie układało się po myśli trenera Piotra Bejnara. Wypełnione po brzegi trybuny wprost huczały od aplauzu. Tak było do minuty dwudziestej piątej, w której to minucie coś się zacięło w ataku naszej drużyny. Tymczasem goście do końca pierwszej połowy zdołali strzelić jeszcze cztery bramki. Schodząc na przerwę drużyny pozostawiły kibiców z wynikiem 15 : 14 dla Ustronia. W drugiej połowie poziom emocji wzrósł do maksimum. Zaczęło się od remisu 15 : 15. Kolejną bramkę również strzelili goście ale już następne dwie padły dla Ustronia. Zmiany na prowadzeniu trwały do końca meczu. Wreszcie mobilizacja naszych szczypiornistów pozwoliła im wypracować trzy bramkową przewagę przed końcowym gwizdkiem. Tenże gwizdek obwieścił trzy fakty. Po pierwsze – koniec meczu, po drugie - wygraną MKS'u Ustroń i po trzecie – awans MKS'u do 1/8 Mistrzostw Polski.

Na koniec trochę statystyki:

MKS Ustroń-MKS Zryw Chorzów 30:28(15:14)