Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 995komentarzy: 0

Międzynarodowy konkurs ” Sprawny w zawodzie elektronik” w ZSTiO Skoczów

2017.02.05 17:52

Autor: Bajerki News

W dniu 01.02.2017r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących  w Skoczowie odbył się międzynarodowy konkurs „Sprawny w zawodzie elektronik”, w którym wzięli udział uczniowie drugich klas techników z Čadcy, Bielska-Białej i Skoczowa.

Pierwszą część konkursu stanowił test składający się z 35 pytań. Aby wyrównać szanse wszystkich uczestników, test został ułożony w języki angielskim, tak więc uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą z zakresu elektrotechniki i elektroniki, ale również znajomością języka obcego. Po krótkiej przerwie zawodnicy przystąpili do części praktycznej w której wykorzystano umiejętność posługiwania się różnymi przyrządami i narzędziami w celu wykonania układu elektronicznego. Na końcową ocenę wpływ miały następujące czynniki: jakość lutowania, estetyka wykonania, porządek na stanowisku pracy, umiejętność posługiwania się przyrządami oraz funkcjonalność działania układu. Po zakończeniu części praktycznej komisja konkursowa przystąpiła do oceny prac. Pomimo bardzo wyrównanego poziomu udało się wyłonić najlepszych.

Pierwsze miejsce zdobył uczeń Zespołu Szkół Elektrycznych, Elektronicznych i Mechanicznych w Bielsku- Białej Michał Kawiak, drugie miejsce zajął uczeń Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie Robert Waliczek a trzecie  Matej Chabreček.- Strednă odbornă škola technickă z Čadcy.

Konkurs został zorganizowany dzięki finansowemu wsparciu Rady Rodziców ZSTiO w Skoczowie.

Organizatorami konkursu byli nauczyciele Skoczowskiego Technikum: Aleksandra Gandzel oraz Wacław Kasperczyk.

zródło: OX.PL
dodał: Bajerki News 2017.02.05 17:52
drukuj artykuł

Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją .