Bieg Podhalański dla M. Wojtyły

W ubiegłą sobotę (04.02) odbyła się IX edycja Biegu Podhalańskiego im. Jana Pawła II w Nowym Targu. W rywalizacji wzięło udział niemal 650 narciarzy biegowych, wśród nich Szwedzi, Czesi, Austriacy i Słowacy. Nowotarska trasa zawodów uznawana jest za najbardziej malowniczą w Polsce. Startujący konkurowali na dystansach 5, 15 oraz 20 km. Odwilż i mgła utrudniły nieco warunki, ale nie zdołały zepsuć świetnej atmosfery imprezy.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej na 5 km. zdobyła Marcelina Wojtyła zawodniczka (MKS Istebna/SMS Szczyrk skipol.pl TEAM) .

Wojciech Wojtyła zawodnik (MKS Istebna/ skipol.pl TEAM) zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii oraz 5 miejsce w klasifikacji generalnej na 5 km .

Pierwsze miejsce w swojej kategorii a zarazem 9 w generalnej klasyfikacji na 20 km. zdobył Józef Wojtyła zawodnik (LKS Pogórze/ skipol.pl TEAM).