Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 898komentarzy: 1

Konkurs chemiczny CHEMIKLÁNÍ

2017.02.14 18:23

Autor: jarnotm

Dnia 10 lutego Grupa Biochemicznego Uderzenia Grzegorza Brzęczyszczykiewicza z Polskiego Gimnazjum im. J. Słowackiego w Czeskim Cieszynie odbyła podróż do dalekich Pardubic, aby zmierzyć swe siły z chemikami czeskimi i słowackimi w konkursie CHEMIKLÁNÍ.

Grupa Grzegorza Brzęczyszczykiewicza dzielnie stawiła czoło wyzwaniu, jakim były zadania przygotowane przez najlepszych studentów chemii z VŠCHT. Po dwugodzinnym wysiłku intelektualnym, pełnym wzorów, reakcji, równań i wertowania w księgach, nasza drużyna uzupełniła zużyte przez mózg substancje odżywcze w mensie. Zadowoleni, zmęczeni i zmotywowani do pogłębienia swej wiedzy chemicznej Brzęczyszczykiewiczowcy uplasowali się na 29. miejscu.

 

Drużyna w składzie Kuba Staś, Ania Kadłubiec, Sebastian Holesz, Ema Trávníček i Tomek Suchý obiecała w przyszłym roku ponownie stanąć do pojedynku chemicznego i przesunąć się wyżej.

zródło: OX.PL
dodał: jarnotm 2017.02.14 18:23
drukuj artykuł

Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Zobacz regulamin.

krokusik
2017.02.16 18:14
krokusik
Nie wiem dlaczego tak wielu uczni boi się chemii. Ja sam ją pokochałem w wieku 12 lat. Zabawa z octem, wapnem, kredą, podfanzoloną mamie sodą, ... A inspiracją były książki Stefana Sękowskiego. W siódmej klasie startowałem w olimpiadach chemicznych na szczeblu wojewódzkim. Niestety elektryka wygrała z chemią i ... Życzę kolejnych sukcesów. btw: Co za substancja wyjdzie w wyniku reakcji wody, siarki, tlenu i potasu? H2O+S+O+K=?
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją .