Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 985komentarzy: 0

Uczniowie ZSTiO Skoczów wrócili z praktyk we Włoszech

2017.03.12 21:05

Autor: Bajerki News

3 marca 2017 uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie zakończyli 4-tygodniowe praktyki w Rimini we Włoszech w ramach projektu programu ERASMUS+ „Staże zagraniczne przyszłych techników - nowe doświadczenie szansą na sukces zawodowy“. Grupa 16 uczniów odbyła staż w firmach fotograficznych i handlowych.

Młodzi handlowcy wzbogacili kompetencje organizacji procesu sprzedaży- sposobów magazynowania, demonstrowania i promocji towarów oraz udoskonalili umiejętności obsługi nowoczesnych urządzeń  technicznych i działań związanych z procesem sprzedaży. Natomiast fototechnicy rozwinęli umiejętności rejestracji i obróbki cyfrowego obrazu fotograficznego i wykonywania projektów multimedialnych. Wszyscy nabyli doświadczenie w obsługiwaniu włoskich klientów.

Uczestnicy projektu uczestniczyli w kilku wydarzeniach kulturowych- na początku zwiedzili samo Rimini, zapoznając się z cennymi historycznymi miejscami. Kolejnym miejscem było San Marino, które przywitało uczestników mgłą. Najważniejszym kulturalnym wydarzeniem była wycieczka do Wenecji. Plac Św. Marka był oblężony turystami, gdyż Miasto Zakochanych przeżywało czas karnawału.

W czasie spotkania podsumowującego staż, uczniowie otrzymali certyfikaty ukończenia kursu języka włoskiego oraz odbycia praktyk zawodowych.

W sobotę 4 marca o godz. 10 cała grupa pożegnała nadmorskie Rimini i udała się wraz z opiekunami w podróż powrotną do Polski. Wszyscy są bogatsi o nowe doświadczenia, pełni wrażeń i pięknych wspomnień. 

zródło: OX.PL
dodał: Bajerki News 2017.03.12 21:05
drukuj artykuł

Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją .