Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 911komentarzy: 0

Science Day w Koperniku

2017.03.15 16:15

Autor: mitynia

12 marca jest międzynarodowym dniem matematyki, z tej okazjiII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie zorganizowało w poniedziałek 13 marca 2017 r., po raz drugi, dla uczniów klas trzecich gimnazjów powiatu cieszyńskiego warsztaty z przedmiotów ścisłych.

Aż w 5 salach królowała matematyka – geometria, geometria fraktalna z elementami teorii chaosu, zagadki logiczne, matematyka w tańcu i turniej matematyczny organizowany we współpracy ze stowarzyszeniem 4improve, pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Ponadto uczniowie mieli okazję poznać robotykę, fizykę, grafikę komputerową, rozwijali swoje pasje na laboratoriach z biologii, gdzie preparowali tkanki zwierzęce oraz uczestniczyli w zajęciach o ekstremalnych zachowaniach wulkanów. Całości warsztatów dopełniły lektoraty z języków obcych – francuskiego i niemieckiego, których nasi uczniowie mogą się uczyć w rozszerzeniu.

 Szkołę w tym dniu odwiedziło ponad dwustu gimnazjalistów, których tak jak i ich nieobecnych kolegów, zapraszamy ponownie naDzień Otwarty Szkoły 24 kwietnia 2017 r. Wszystkim zaangażowanym licealistom i ich nauczycielom serdecznie dziękujemy.

zródło: OX.PL
dodał: mitynia 2017.03.15 16:15
drukuj artykuł

Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją .