Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 677komentarzy: 0

Podsumowanie projektu Erasmus+ w Zespole Szkół Budowlanych w Cieszynie!

2017.03.20 09:50

Autor: Katie18

17 marca 2017 roku w Zespole Szkół Budowlanych im. gen. Stefana Grota Roweckiego odbyło się uroczyste podsumowanie 2-letniego projektu „Dziś stażysta – jutro profesjonalista” programu Erasmus+. W spotkaniu wziął udział pan Michał Rajwa z Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Cieszynie oraz wszyscy nauczyciele, pracownicy i uczniowie szkoły na czele z dyrektorem Adamem Wojaczkiem zaangażowani w realizację projektu.

Uczestnicy projektu podzielili się swoimi wrażeniami z pobytu na praktykach zagranicznych w Irlandii. Opowiedzieli o swoich doświadczeniach w pracy na budowie, przy renowacji budynków oraz codziennych kontaktach z Irlandczykami w rodzinach goszczących. Relacje uczniów z pobytu na stażu zostały przedstawione w formie prezentacji i filmików , na których nie zabrakło również relacji z licznych wycieczek, które pozwoliły poznać uroki zielonej wyspy. Uczniowie klas czwartych przygotowali pod kierunkiem pani Joanny Lazar – Chmielowskiej muzyczną niespodziankę, ludową pieśń „Molly Malone” oraz popisali się znajomością wyrażeń w języku irlandzkim, które zaprezentowali na koniec pokazu. Podsumowaniu projektu towarzyszyła wystawa zdjęć ze stażu w Irlandii.

Podsumowanie projektu zostało zakończone wręczeniem dokumentów wszystkim 48 - uczestnikom projektu: zaświadczenia o ukończeniu 96-godzinnego szkolenia z przygotowania językowo – kulturowo – pedagogicznego, certyfikatu ukończenia szkolenia językowego stwierdzającego podniesienie praktycznych umiejętności językowych z poziomu A2 na B1, certyfikatu potwierdzającego odbycie stażu w Irlandii wydane przez organizację przyjmującą, dziennika stażu z oceną praktyk wydaną przez pracodawców w  Irlandii,  dokumentu safe pass uprawniającego do pracy w sektorze budowlanym w Irlandii przez 4 lata ważnego do 2020 roku oraz  Europass Mobilność, CV, Paszport Językowy w języku polskim i angielskim. Europass Mobilność potwierdza zdobyte umiejętności w czasie praktyk zagranicznych i jest swoistym paszportem przy staraniu się o pracę w Unii Europejskiej.

W projekcie wzięło udział łącznie 48 uczniów i 4 opiekunów: 33 techników budownictwa, 11 techników renowacji elementów architektury i 4 techników geodetów. Staż został zrealizowany w maju i we wrześniu 2016 roku. W czasie stażu towarzyszyli uczniom opiekunowie: pani Joanna Lazar - Chmielowska, pani Blandyna Ligocka, pani Barbara Klimas i pani Teresa Machej oraz w czasie wizyty monitorującej pan dyrektor Adam Wojaczek i pan Mirosław Podżorski. Wyjazd na staż został poprzedzony zajęciami z przygotowania językowo – kulturowo - pedagogicznymi. Projekt został opracowany przez zespół w składzie: pani Dorota Skark – Pieprzka, pani Joanna Lazar – Chmielowska oraz pani Teresa Machej koordynator projektu.

zródło: OX.PL
dodał: Katie18 2017.03.20 09:50
drukuj artykuł

Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją .