Sportowe sukcesy G3

Drużyny dziewcząt i chłopców z Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie wzięły udział w drużynowych zawodach pływackich na szczeblu miejskim. Zawody odbyły się 9.03.2017  na basenie Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Zawodnicy z G3  zajęli 2 miejsce, ustępując tylko pływakom z Gimnazjum Towarzystwa Ewangelickiego.  Uczennice  pod opieką  nauczycielek WF  J. Mazur oraz I. Wawrzyk pokonały rywalki z Gim.1 i Gim.2  w  8 konkurencjach oraz sztafecie 8x50 m stylem dowolnym -  zajęły 1 miejsce awansując do zawodów powiatowych (uczniowie pływali 4 stylami – dowolny,grzbiet, klasyk i motylek, na dystansach 50 i 100 m).

Pływaczki z G3 w składzie : Katarzyna Lankocz, Iga Szczepańska, Zuzanna Faruzel, Natalia Dziadek, Danuta Romańska, Anna Cieślar, Wiktoria Cichy i Wiktoria Olszowska -    wystartowały w etapie powiatowym w Skoczowie 21.03.2017. Dziewczyny w swoim silnym składzie gładko pokonały rywalki i zdobyły tytuł Mistrzyń Powiatu Cieszyńskiego. Do etapu rejonowego awansowały jeszcze gimnazja nr 1 i 4  ze Skoczowa. W pierwszy dzień wiosny rywalizowało 6 drużyn z powiatu cieszyńskiego. Sztafeta 8x50m stylem dowolnym kończąca zawody przypieczętowała pewne zwycięstwo pływaczek z Gim. 3 w Cieszynie.

Kolejny awans i udział w zawodach rejonowych odbył się dzień później 22.03.2017

na pływalni w Goczałkowicach Zdroju. Najlepsza okazała się drużyna z Pawłowic, drugie miejsce dla Pszczyny, trzecie miejsce na podium przypadło dziewczętom z G3 w Cieszynie. Zacięta walka 6 drużyn  trwała aż do ostatniej konkurencji. Gratulacje dla młodej i obiecującej drużyny z Gimnazjum nr 3 w Cieszynie!