Piłka jest okrągła, a mecz połowy ma dwie.

Fantastycznie rozpoczęli mecz na sali SP2 Chłopcy MKS Ustroń z zespołem z SPR Grunwald Ruda Śląska . Już od pierwszej minuty rozpoczęło się skuteczne bombardowanie bramki Grunwaldu. Szczelna i agresywna obrona, wysunięta mocno do przodu nie pozwalała śląskim szczypiornistom na efektywną grę. Częste przejęcia piłek w polu i dobrze rozgrywane akcje w kontrach przyniosły MKS-wi sporą przewagę: 15:4, na koniec 1-ej połowy. Taka różnica wydawać się może, przesądza losy meczu. Nic bardziej mylnego bo to przecież piłka ręczna, a w tej dyscyplinie wszystko dzieje się szybko i rzadko da się cokolwiek przewidzieć. Kilka słabszych, w wykonaniu Ustronian minut z pozostałych 20-tu do końca meczu zmieniło sielankę w pełen napięcia thriller. Zdekoncentrowani szczypiorniści MKS-u pozwolili zawodnikom Grunwaldu na kilka udanych akcji, zakończonych celnymi rzutami. Przewaga naszych chłopców szybko topniała. Zawodnikom z Rudy Śląskiej, te kilka zdobytych bramek na tyle podniosło animusz, że uwierzyli w możliwość wygranej. Można było nabrać przekonania iż drużyny zamieniły się na połowy boiska, a raczej wymieniły strojami. Gdy rozkojarzony zespół ciągle tracąc piłki, nie potrafił przełamać passy przeciwników, spokojny zazwyczaj trener Piotr Bejnar, poprosił o czas i mocno zrugał swoich podopiecznych. To pomogło. Drużyna „wróciła” na boisko i co najważniejsze, do strzelania bramek. Wygrana 26:17 jest w pełni zasłużona, ale młodzi zawodnicy wzięli kolejną lekcję w kształtowaniu postaw i charakterów. Miłym jest także fakt, iż świadkami tych zmagań była grupa miejscowych kibiców. Co prawda skromna jeszcze, ale jednak była.