Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1119komentarzy: 0

Olimpijki z Wisły

2017.04.10 14:38

Autor: ZSGH Wisła

Z sukcesem zakończyły swój udział w centralnych finałach olimpiad uczennice Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle.

W Spale odbył się etap centralny IV Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Wiślańską szkołę reprezentowała Anna Chmura, ucząca się w klasie IV Technikum w zawodzie technik obsługi ruchu turystycznego.

Warto podkreślić, że Ania po raz drugi wystąpiła w finale (w ubiegłym roku uzyskała tytuł laureatki). W ramach przygotowań opracowała prezentację, w której przedstawiła swój pomysł na nowy produkt turystyczny zgodny z tematem olimpiady „Turystyka kulinarna – apetyt na region”. Wspólnie z koleżankami z klasy, rodziną i nauczycielkami finalistka wykonała projekt pod tytułem: „Granice smaków”. Produkt ten to propozycja pleneru kulinarnego na Trójstyku, na którym cztery razy w roku przedstawiano by bogactwo naszego regionu poprzez degustacje i kiermasz tradycyjnych specjałów oraz liczne warsztaty dotyczące rozpoznawania ziół czy grzybów, robienia konfitur, nalewek lub małych ciasteczek.

Pomysł i prezentacja Ani zostały bardzo wysoko ocenione przez komisję konkursową. Dzięki temu, jako jedyna z województwa śląskiego, dostała się do ścisłego grona laureatów i tam w kolejnych zmaganiach zajęła ostatecznie IX miejsce.

Natomiast Lidia Iwaniuk, uczennica klasy III Technikum w zawodzie technik hotelarstwa reprezentowała ZSGH  w etapie centralnym IX Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej w Kołobrzegu. Na początek uczestnicy przystąpili do części pisemnej, która obejmowała 100 pytań z zakresu hotelarstwa i gastronomii oraz tematu przewodniego jakim było „Wyposażenie techniczne w hotelarstwie”. Dzięki dobremu wynikowi i uzyskaniu wysokiej liczby punktów Lidia  zakwalifikowała się do grona 16 finalistów z pośród 39 uczniów przybyłych na ostatni etap zmagań. W kolejnym dniu odbył się etap praktyczny z zakresu obsługi gościa w recepcji hotelowej w języku obcym oraz obsługi konsumenta w hotelowej restauracji. W drugim etapie  również wykazała się dużą wiedzą praktyczną i została wysoko oceniona przez Główny Komitet Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, co ostatecznie uplasowało ją na wysokim V miejscu w kraju.

zródło: OX.PL
dodał: ZSGH Wisła 2017.04.10 14:38
drukuj artykuł

Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją .