Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 901komentarzy: 0

W Krakowie zaliczone na 6- kę.

2017.05.06 23:30

Autor: Krym61

Niewątpliwie największym wydarzeniem wiosny stał się udział drużyny Chłopców MKS Ustroń w Międzynarodowym Turnieju Lajkonik Cup 2017 w dniach 22-25 kwietnia.

W krakowskim turnieju, rozgrywanym od 1981 roku w sześciu halach szkół sportowych, wzięło udział 1500 dziewcząt i chłopców w trzech kategoriach wiekowych - 89 zespołów z całej Polski oraz Białorusi, Hiszpanii, Szwecji, Ukrainy, Litwy, Słowacji i Austrii. W sobotę wieczorem, po pierwszej rundzie eliminacji, 37 turniej został oficjalnie otwarty. Rozmach imprezy i oprawa otwarcia była naprawdę imponująca. Sobotnią, przedpołudniową fazę rozgrywek chłopcy z Ustronia zakończyli z niezłym bilansem. W pierwszym meczu po zaciętej walce MKS przegrał z drużyną gospodarzy czyli SKS Kusy I Kraków 20 : 16.

Drugie spotkanie nasi chłopcy wygrali 21 : 17 z UKS Jedynka Łuków, który z kolei wygrał swój pierwszy mecz eliminacyjny z Piotrkowem Trybunalskim. Popołudniowa tura eliminacji przyniosła rozstrzygnięcia. Po wygranej z Piotrkowianinem MKS awansuje do najlepszej ósemki turnieju.. W niedzielnych meczach Konstantynowski KS Włókniarz wygrał z SKS Kusy I Kraków 15 : 14, a MKS Ustroń pokonał KPR ROKiS Radzymin 16 : 11.

W drugim meczu Ustroniacy ulegli Włókniarzowi 7:13, a Kusy Kraków pokonał Radzymin. W poniedziałkowych finałach, w meczu o Dużego Lajkonika za I miejsce, UKS Włókniarz Konstantynów przegrał 14 : 20 z RCOR Mińsk. W spotkaniu MKS'u stawką było miejsce V w klasyfikacji końcowej. Po drugiej stronie boiska wystąpił UKS Krakowiak 85. Chłopcy zagrali dobry mecz, walcząc bez kompleksów z krakowską drużyną o dużo większym zapleczu, oraz dysponującą zawodnikami z lepszymi warunkami fizycznymi.

Mimo przegranej i co za tym idzie, zajęcie szóstego miejsca (na szesnaście zespołów w grupie) w tym prestiżowym turnieju, jest to największy jak dotąd sukces ustrońskiego handball'a. To wynik pracy znakomitego zespołu szkoleniowców z trenerem Piotrem Bejnarem na czele. Biorąc pod uwagę potencjał drużyny, przyszłoroczny Lajkonik dobrze dla niej rokuje. By nie zmarnować tej szansy, potrzebna jest nie tylko dobrze zorganizowana praca kadry szkoleniowej MKS'u, ale także zaangażowanie rodziców. Niekoniecznie aż takie, jakie można było zaobserwować na krakowskim turnieju. Tam na trybunach zasiadały liczne grupy kibicujących rodziców. Niektórzy, jak chociażby kibice z Głogowa czy Kwidzynia pokonali nawet kilkaset kilometrów by swoje dzieci podziwiać, cieszyć się ze zwycięstw lub wspierać w trudnych chwilach porażki. Biorąc pod uwagę poziom zawodów i dramaturgię finałowych spotkań, świetnie się przy tym bawili.

Moja filmowa relacja z Lajkonik Cup 2017 na YouTube:

Na koniec pozwolę sobie na osobisty apel. "Sukces ma wielu ojców, zaś porażka jest sierotą" - Drodzy rodzice z Ustronia i okolic, bądźcie ojcami sukcesów waszych synów. Wystarczy co jakiś czas poświęcić jedną godzinę i pokibicować na sali SP 1 w ligowym meczu syna. Wasz czas poświęcony tylko dla niego, ma pierwszorzędne znaczenie i przyniesie wam obopólne korzyści.

Klasyfikacja turnieju chłopców rocznika 2004 i młodszych:

1. RCOR Mińsk (Białoruś)

2. KKS Włókniarz Konstantynów

3. SKS Kusy I Kraków.

4. Vive Tauron I Kielce

5. Krakowiak 85 Kraków

6. MKS Ustroń

7. KPR ROKiS Radzymin

8. Vive Tauron II Kielce

9. UKS Jedynka Łuków

10. CYSS 3 Melitopol (Ukraina)

11. MKS Zagłębie Lubin

12. UKS Spartakus Buk

13. SPR Orzeł Przeworsk

14. UKS Dwójka Nowy Sącz

15. SKS Kusy II Kraków

KS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski


Skład drużyny MKS Ustroń:

Bejnar Aleksander, Ciemała Kacper, Chłopecki Maksymilian, Darowski Maciej, Gawlas Piotr, Gierczak Karol, Gogółka Łukasz, Jaworski Ignacy, Kowalczuk Aleksander, Mrowiec Bartosz, Oliwka Dawid, Olszowski Nikodem, Siekierka Patryk, Szczęsny Łukasz, Szturc Piotr, Trybuła Maciej.

 

Krystian Medwid 

zródło: OX.PL
dodał: Krym61 2017.05.06 23:30
drukuj artykuł

Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją .