Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 751komentarzy: 0

Przedsiębiorczy SOIZ w Belgii

2017.05.11 01:26

Autor: soiz

Uczniowie Szkoły Organizacji i Zarządzania biorą udział w ostatnim, szóstym już spotkaniu projektowym „On the road to the entrepreneurship” w ramach programu Erasmus plus, który realizowany jest w szkole od 2015 roku. Tym razem organizatorem spotkanie jest szkoła partnerska z Belgii.

Gospodarze przygotowali dla uczestników bogaty program, w którym znalazły się zarówno ciekawe warsztaty dotyczące modelu biznesowego CANVAS, analizy SWOT, komunikacji biznesowej, jak i zwiedzanie urokliwej Brugii, Gandawy i Brukseli z przewodnikami. Dla uczniów technikum obsługi turystycznej jest to świetna okazja, aby na własne oczy zobaczyć wiele zabytków, o których do tej pory uczyli się na lekcjach. Zakwaterowanie w rodzinach belgijskich pozwala im poznać kulturę i mentalność Belgów.

We wtorek 9 maja 2017 szkolne przedsiębiorstwo SOIZ Time, które uczniowie prowadzą w ramach projektu europejskiego, uczestniczyło w Międzynarodowych Targach Szkolnych Przedsiębiorstw. Wiktoria Kostka, Dominika Kuchejda, Kasandra Prochal i Kalina Supłat, pod opieką nauczycielek Natalii Piekarek i Moniki Żerańskiej, zaprezentowały na stoisku firmowym oferty wycieczek turystycznych po Polsce, grę miejską po Cieszynie oraz kolekcje przypinek okolicznościowych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem, zarówno młodych ludzi jak i dorosłych. Ponad dwustu uczestników targów oceniało wystrój i sprzedaż na stoiskach firm. Całość uświetniła obecność samej pani Hilde Creviz minister oświaty w Belgii, która była pod dużym wrażeniem pomysłowości i przedsiębiorczości młodzieży.

Koordynator projektu pani Natalia Piekarek, nauczyciel w SOIZ, podczas otwarcie targów podziękowała nauczycielom i uczniom ze szkół partnerskich z Belgii, Włoch, Cypru, Węgier i Portugalii za podjęcie wyzwania, jakim było założenie i prowadzenie szkolnych przedsiębiorstw, za dwuletnie zaangażowanie i motywowanie się do działania.     

Co jeszcze czeka młodych przedsiębiorców i ich opiekunów? Nauczyciele będą zdobywać nowe kompetencje informatyczno-ekonomiczne, a uczniowie odbędą dwudniowe praktyki w lokalnych firmach i instytucjach. Na zakończenie zaplanowano zwiedzanie Parlamentu Europejskiego oraz wydarzenie, na które czekają wszyscy uczniowie, czyli studniówkę w Belgii.

zródło: OX.PL
dodał: soiz 2017.05.11 01:26
drukuj artykuł

Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją .