Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2089komentarzy: 0

„Planeta Energii” w Cieszynie

2017.05.13 11:37

Autor: zespolplacowek

W dniach od 15.05.2017r do 16.05.2017r do Cieszyna zawita mobilne centrum nauki „Planety Energii” Jest to nagroda dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 przy Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie.

Uczniowie Placówki realizowali autorski program edukacyjny Grupy Energia, który powstał z myślą o najmłodszych. Jego celem jest propagowanie wiedzy o energii elektrycznej oraz kształtowanie odpowiedzialnych postaw. W trakcie projektu dzieci poznały zjawiska fizyczne związane z optyką i zastosowania światła odbitego na przykład w odblaskach, dzięki którym można zwiększyć bezpieczeństwo na drodze, szczególnie po zmroku. Patronat honorowy nad programem „Planeta Energii” sprawują Minister Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka.

Wyzwaniu konkursowemu „Planety Energii” podjęły się mgr Marta Koplejewska- nauczycielka fizyki oraz mgr Monika Lenartowicz- nauczycielka biologii i chemii wraz z klasą III SP nr 8 z ZPSWR w Cieszynie.

Zadanie konkursowe polegało na przeprowadzeniu ciekawych lekcji na temat energii elektrycznej na podstawie udostępnionych przez Grupę Energa materiałów dydaktycznych przygotowanych przez dr Tomasza Rożka.

W ramach konkursowych zajęć uczniowie dowiedzieli się, czym jest i skąd bierze się prąd oraz jakie są jego podstawowe źródła. Poznali zasady bezpiecznego użytkowania urządzeń elektrycznych oraz prawidłowego zachowania w pobliżu obiektów energetycznych, podczas burzy i w przypadku porażenia prądem. Nauczyli się także, jak racjonalnie i przyjaźnie dla środowiska korzystać z energii elektrycznej.

Jury wyłoniło 10 zwycięskich klas spośród 400 szkół z całej Polski biorących udział w konkursie. Nagroda to właśnie dwudniowa wizyta mobilnego centrum nauki „Planeta Energii” w swojej miejscowości o wartości 30 000 złotych.

Zwycięskie klasy otrzymają także laptopa z oprogramowaniem i zestaw edukacyjnych klocków oraz film o elektrowni wodnej, książkę „W krainie prądu elektrycznego” i planetowe upominki dla każdego ucznia.

Sukces SP nr 8 to ogromne wyróżnienie oraz szczególna nagroda dla dzieci niepełnosprawnych.

Mobilne centrum nauki „Planety Energii” będzie również dostępne dla wszystkich mieszkańców Cieszyna w dniu 15.05.2017 po godz. 15.00 oraz przez cały następny dzień czyli 16.05.2017r

Wizyta w „Mobilnym Centrum Planety Energii” to dla najmłodszych niezapomniana przygoda oraz udział w niecodziennych eksperymentach i doświadczeniach pobudzających zainteresowanie nauką, otaczającym nas światem i zachodzącymi w nim zjawiskami.

W miasteczku na gości czeka mnóstwo atrakcji, w tym fascynujące eksponaty, niecodzienne eksperymenty i interaktywne doświadczenia, film 3D oraz multimedialne zabawy i quizy z super nagrodami.

Serdecznie w imieniu zwycięzców zapraszamy

zródło: OX.PL
dodał: zespolplacowek 2017.05.13 11:37
drukuj artykuł

Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją .