Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 727komentarzy: 0

Przedszkolaki poznają świat z Amelką

2017.05.15 15:39

Autor: bpskoczow

W skoczowskiej bibliotece odbyły się kolejne spotkania w ramach projektu „Poznajemy świat z Amelką” dofinansowanego przez Fundację BGK w programie „Na dobry początek”. Jeszcze w kwietniu w Pierśćcu i w Skoczowie miały miejsce warsztaty plastyczne pt. „Amelka i kolorowy zawrót głowy”.

Dzieci oraz ich opiekunowie uczestniczyli w kreatywnych  zabawach plastycznych, podczas których, do stworzenia oryginalnych obrazków posłużyli się przedmiotami codziennego użytku takimi jak: gąbki, papiery faliste, liście roślin, butelki plastikowe, guziki itp. Nowe techniki malowania zostały wykorzystane przez dzieci do ozdobienia unikatowych, płóciennych worków na plecy, które mogą zabrać za sobą na majową wycieczkę.

W minionym tygodniu natomiast gościem specjalnym zajęć „Amelka i książka bez obrazków” była aktorka i logopeda Pani Joanna Litwin-Widera. Podczas spotkania została przeczytana „Książka bez obrazków”. Aktorka udowodniła dzieciom, że taka książka może być równie interesująca i zabawna, jak ta z kolorowymi ilustracjami. Zaznaczyła również, że jej lektura buduje więź między dzieckiem a dorosłym oraz rozwija wyobraźnię i koncentrację. Następnie rodzicie mogli się przekonać, w jaki sposób jedzenie niektórych produktów spożywczych wpływa na poprawną wymowę dzieci. Przedszkolaki przy użyciu urządzeń „Nagraj i odtwórz” nagrywały zabawne zdania, które następnie można było odsłuchać.

Kolejne spotkania w ramach projektu odbędą się 17 maja w Skoczowie i 22 maja w Pierśćcu.  

zródło: OX.PL
dodał: bpskoczow 2017.05.15 15:39
drukuj artykuł

Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją .