Sportowe sukcesy uczniów ZPSWR na XVII Powiatowym Tygodniu Osób Niepełnosprawnych

W piątek 19 maja na stadionie lekkoatletycznym MORiS w Pszczynie rozpoczął się oficjalnie XVII Powiatowy Tydzień Osób Niepełnosprawnych "Słoneczny Tydzień 2017".

Podopieczni Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych znakomicie zaprezentowali się w zmaganiach sportowych. Podczas turnieju piłki nożnej zwyciężyli zdobywając Puchar Starosty Pszczyńskiego, a indywidualnie Marcin Piasecki zdobył nagrodę najlepszego bramkarza i Marek Gabzdyl został królem strzelców turnieju.

Kolejny dzień zmagań sportowych to Turniej Tenisa Stołowego. W kategorii chłopców w finale turnieju spotkało się dwoje uczniów z Cieszyna: Łukasz Chodzidło i Staszek Janik. Lepszą formę zaprezentował Łukasz zdobywając pierwsze miejsce. Natomiast dziewczyny z Zespołu Placówek zawładnęły już całe podium zdobywając kolejno: Monika Szajter - I miejsce, Marysia Kasperek - II, Agata Bujok - III miejsce.