Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1677komentarzy: 0

V MITYNG PŁYWACKI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH INTELEKTUALNIE

2017.06.02 11:52

Autor: zespolplacowek

MITYNG PŁYWACKI, to wydarzenie, które na stałe zagościło w kalendarzu imprez sportowych Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych i co roku przyciąga rzesze zapalonych pływaków z regionu Podbeskidzia.

24 maja na basenie przy SP4 odbyła się już 5. EDYCJA MITYNGU PŁYWACKIEGO OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH INTELEKTUALNIE organizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Harmonijnego Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Nasze Dzieci” działające przy ZPSWR w Cieszynie w ramach projektu grantowego finansowanego przez Starostwo Powiatowe w Cieszynie.

      W zmaganiach pływackich wzięło udział prawie 60 zawodników niepełnosprawnych z 6 placówek z Cieszyna, Skoczowa i Bielska-Białej, Ochab i Oświęcimia. Uroczystego otwarcia zawodów dokonała Pani Dyrektor Agnieszka Kozieł zachęcając do rywalizacji z uwzględnieniem zasad fair play.
      Uczestnicy, zarówno chłopcy jak i dziewczyny, rywalizowali ze sobą w 2 kategoriach wiekowych i w 3 konkurencjach: styl dowolny, styl grzbietowy, styl klasyczny. Zwieńczeniem imprezy była rywalizacja sztafet. Reprezentanci naszej szkoły w składzie: Arek Broda, Kinga Iwańska, oraz Pani Karolina Lorek zajęli II miejsce. 
      Mityng przebiegał w miłej i przyjacielskiej atmosferze, a zawodnicy oprócz sportowej rywalizacji niejednokrotnie pokonywali także swoje słabości. Na zakończenie zawodów każdy uczestnik otrzymał słodki poczęstunek. Ukoronowaniem sportowej rywalizacji była ceremonia dekoracji najlepszych pływaków. Otrzymali oni z rąk Pani Dyrektor dyplomy, medale i statuetki. Ponadto uczestnicy otrzymali pamiątkowy ręcznik z logo Mityngu, który będzie im przypominał o tym wyjątkowym sportowym wydarzeniu.

zródło: OX.PL
dodał: zespolplacowek 2017.06.02 11:52
drukuj artykuł

Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją .