Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 560komentarzy: 0

Kolejny - trzeci - projekt w ZSTiO zakończony !

2017.06.07 18:02

Autor: Bajerki News

Czas na podsumowanie

30 maja zakończyła się realizacja projektu  „Zagraniczne praktyki zawodowe drogą do sukcesu na europejskim rynku pracy -  External vocational training as the way to success in European employment market realizowanego w ramach programu Erasmus+

Czterotygodniowe praktyki uczniów klas skoczowskiego technikum, kształcących się w zawodach technik pojazdów samochodowych oraz technik elektroniki odbywały się w Sewilli w firmach elektronicznych   i w  autosalonach. Program szkolenia uczestników został dostosowany do realizacji celów stażu oraz oczekiwanych rezultatów i podlegał ewaluacji ECVET.

Dodatkowymi doświadczeniami beneficjentów, które wpłynęły na ich adaptację w nowym miejscu pracy był udział w wycieczkach turystyczno- krajoznawczych oraz miejscach kultury hiszpańskiej. Mieli także szanse obserwować i uczestniczyć w bardzo ciekawych i nieznanych im dotychczas  imprezach w Hiszpanii. Ta część programu wpłynęła pozytywnie na wiedzę i doświadczenie uczestników oraz zapewniła dodatkowe walory projektu. Zwiedzili m. innymi „Arenę walki z bykami”  w Sewilli, spacerowali po Metropol Parasol, obejrzeli  od środka stadiony piłkarskich drużyn w Sewilli –  Real Betis i FC Sewilla.

Odbyły się  w sumie cztery wycieczki, dwie  do Kordoby oraz do Malagi i Kadyksu. Uczestnikom zorganizowano wizytę  studyjną do Sevilla Wagen Volkswagen  oraz do szkoły partnerskiej -  Colegio Salesiano Santísima Trinidad w Sevilli.

Praktyka zawodowa zorganizowana w ramach programu Erasmus + była nowym i cennym doświadczeniem zarówno dla uczniów jak i ich opiekunów. Pozwoliła na rozwój ich umiejętności zawodowych i językowych, kształciła jednocześnie rozwój kulturowy uczniów, tolerancję i otwartość na świat.

 

Na obszerną relację zapraszamy na stronę www.zstio-skoczow.pl

zródło: OX.PL
dodał: Bajerki News 2017.06.07 18:02
drukuj artykuł

Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją .