Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 995komentarzy: 0

Tajemnica zaginionego naszyjnika rozwikłana!

2017.06.12 14:04

Autor: bpskoczow

10 czerwca Biblioteka Publiczna w Skoczowie po raz pierwszy zorganizowała grę miejską. Była to Detektywistyczna Terenowa Gra Miejska "Tajemnica Zaginionego Naszyjnika", której fabuła rozgrywała się w Skoczowie, zaś jej autorem był pisarz i animator kultury Dariusz Rekosz.

Gra opierała się na szeregu zagadek i zadań, które musieli rozwiązać uczestnicy. Zmagania rozpoczęły się w budynku biblioteki, gdzie gracze musieli rozwiązać zagadkę startową, potrzebną do zdobycia wymaganego ekwipunku. A to był dopiero początek... W dalszej części uczestnicy, zaopatrzeni w plany miasta, musieli odwiedzić specjalnie wyznaczone miejsca w Skoczowie, gdzie czekały na nich charakterystyczne osoby. Po podaniu właściwego hasła i odgadnięciu, którą część ekwipunku należy przekazać danej postaci, uczestnicy otrzymywali koperty z kolejnymi zadaniami. W ten sposób na szlaku gry można było spotkać Gustawa Morcinka, Słowian oraz Skoczków z herbu Skoczowa. We wszystkie te postacie wcielili się pracownicy biblioteki.

- Do udziału w rywalizacji zgłosiło się piętnaście drużyn, z których na starcie pojawiło się trzynaście. Maksymalnie w jednej drużynie mogły wystartować cztery osoby. Trzeba przyznać, że zabawa była przednia, a rywalizacja zacięta, mimo że pogoda nie rozpieszczała ani nas, ani graczy. Co ciekawe, w grze wystartowali nie tylko mieszkańcy naszej gminy, ale też gmin ościennych i Śląska - informuje Marcin Wieczorek, p.o. dyrektor skoczowskiej biblioteki.

Ostatecznie grę ukończyło osiem drużyn, które dotarły na Rynek miasta, by rozwiązać zadanie finałowe. Tam też odbyło się rozdanie nagród rzeczowych, ufundowanych przez gminę Skoczów i skoczowską bibliotekę, które trzem zwycięskim drużynom wręczył burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko.

zródło: OX.PL
dodał: bpskoczow 2017.06.12 14:04
drukuj artykuł

Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją .