UKS Dębowianka gra o II ligę!

Drużyna UKS Dębowianki Dębowiec po zdobyciu wicemistrzostwa III ligi kobiet, wygrała kolejny etap, jakim był turniej półfinałowy o wejście do II ligi, który odbył się w dniach 9-11.03.2012roku w Jaworze.  Tym zwycięstwem drużyna zapewniła sobie udział w turnieju finałowym i prawo do organizacji tegoż turnieju!

Niesamowicie wyrównany poziom i emocjonujący przebieg miała rywalizacja w turnieju finałowym III ligi kobiet, rozgrywanym w Wodzisławiu Śląskim. Do drugiego turnieju zespół przystępował z drugiego miejsca. Celem było go utrzymać. Po dwóch porażkach z zespołem MKS ZORZA Wodzisław Śląski 2:3 (25:19, 20:25, 25:19, 22:25, 12:25) oraz z STS Victoria Lubliniec 1:3 (15:25, 25:19, 20:25, 16:25) cel się oddalił. Wynik meczu MKS ZORZA Wodzisław Śląski – MOSM Tychy 3:0 przywrócił nadzieję. Trzeba było wygrać  w ostatnim meczu z drużyną z Tychów 3:0, aby być spokojnym o zajęcie miejsca w pierwszej dwójce, co dawało bezpośrednią możliwość walki w turniejach o awans do II ligi. Dziewczyny przystąpiły do meczu bardzo skoncentrowane i dobrze nastawione, walczyły o każdą piłkę. Swoboda grania, niesamowita skuteczność w ataku, perfekcyjne przyjęcie, wiele obron, dobre rozegranie i gra w bloku, pozwoliła na zaprezentowanie świetniej siatkówki oraz zagranie najlepszego meczu w sezonie. Wszystko to przełożyło się  na wynik.  Po wygranej 3:0 z MOSM Tychy (25:13, 25:15, 25:15) dziewczyny wraz z trenerem Włodzimierzem Habartą nie ukrywali ogromnej radości. Cała drużyna pokazała, że zawsze należy wierzyć i walczyć do samego końca!

Klasyfikacja końcowa:
1. MKS ZORZA Wodzisław Śląski   9 pkt.   13-11
2. UKS Dębowianka Dębowiec      9 pkt.   12-12
3. STS Victoria Lubliniec                 9 pkt.   11-12
4. MOSM Tychy                               9 pkt.    11-12
(o zajęciu pierwszego miejsca decydował stosunek setów, a o zajęciu 3 miejsca - stosunek małych punktów)

W rozgrywkach półfinałowych o wejście do II ligi w Jaworze dziewczyny z Dębowca okazały się najlepsze.  Pojechały tam z zamiarem zaprezentowania swojej dobrej gry, wiedząc, że nie mają nic do stracenia. Po pierwszym meczu zespołem SST Lubcza Racławówka drużyna schodziła z parkietu pokonana po tie-breaku.  Kolejne dwa dni niewątpliwie były powodem do radości.  Drugi mecz z Olimpią Jawor, gospodarzem turnieju i faworytem turnieju okazał się zwycięski. Wynik decydował o tym, która z drużyn będzie się liczyć w dalszej walce o II ligę. Po bardzo nerwowym i dobrym pojedynku dziewczyny zwyciężyły 3:2  (16:25, 25:9, 25:22, 23:25, 15:8). Mecz mógł się zakończyć 3:1, lecz chwila dekoncentracji w 4 secie spowodowała, że set uciekł, co doprowadziło do tie-breaka.  Na ostatniego seta dziewczyny wyszły wystarczająco zmotywowane i pewnie doprowadziły spotkanie do końca. Ostatni mecz z zespołem MOSM Tychy decydował o kolejności dwóch pierwszych miejsc. Z tą drużyną Dębowiance w ostatnim czasie przyszło grać wiele razy, zdecydowana większość tych starć kończyła się sukcesem. Pomoc Boża, gra dla radości, dobra znajomość przeciwnika od strony taktycznej i umiejętności zawodniczek z Dębowca, zadecydowały, że po raz kolejny mogły wznieść ręce w geście triumfu i cieszyć się z awansu do turnieju finałowego o wejście do II ligi (który odbędzie się 13-15.04.2012r.) Wynik 3:0 (25:12, 25:13, 25:23) dał naszej drużynie 1miejsce. Dziewczyny kolejny raz pokazały charakter, że potrafią radzić sobie w trudnych momentach i wychodzić z wszelkich opresji (w końcówce 3 seta w meczu z Tychami przegrywały 6 punktami). Wiara czyni cuda!

1. UKS Dębowianka Dębowiec    5 pkt.   8-5
2. MOSM Tychy                              5 pkt.   6-5
3. Olimpia Jawor                            4 pkt.   7-6
4. SST Lubcza Racławówka           4 pkt.   3-8

Trener: Włodzimierz Habarta

Skład drużyny:  Agnieszka Spaczek-Krzywoń (kapitan), Joanna Franek, Karolina Janik, Justyna Neniczka, Monika Pisiut, Dominika Raabe, Barbara Siekierka, Katarzyna Siekierka, Joanna Szczurek, Anna Szturc, Agnieszka Szczypka (libero).