Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 861komentarzy: 0

Fundusz Wyszehradzki w Szkole Podstawowej im. „Trzech Braci” w Hażlachu

2017.10.13 17:03

Autor: kontakt24

Szkoła Podstawowa im. „Trzech Braci” w Hażlachu odnotowała kolejny sukces w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Sukces jest niewątpliwy zwłaszcza, że wśród wielu fundacji, organizacji i stowarzyszeń m.in. z Polski, Słowacji, Czech jesteśmy jedyną szkołą, która taki grant otrzymała.

Dzięki wsparciu finansowemu Funduszu Wyszehradzkiego w kwocie 5980€ w roku szkolnym 2017/18 realizujemy międzynarodowy projekt pt.: „Weź głęboki oddech”. Projekt obejmuje współpracę z partnerską szkołą w Detmarovicach i przewiduje różnorodne działania o tematyce ekologicznej.

Oprócz warsztatów dotyczących czystego powietrza oraz spotkań z naszymi partnerami będziemy współpracować z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Eksperci z AGH pomogą nam skonstruować monitory badające czystość powietrza w Hażlachu. Dane z badań zostaną później przedstawione w broszurach. Całość zakończy piknik ekologiczny. Mamy nadzieję, że projekt w ramach Funduszu Wyszehradzkiego przyczyni się do podniesienia świadomości ekologicznej mieszkańców Hażlacha, a w rezultacie do większej dbałości o czyste powietrze.

zródło: OX.PL
dodał: kontakt24 2017.10.13 17:03
drukuj artykuł

Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją .