Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 907komentarzy: 0

Otwarcie Ogrodu Sensorycznego na terenie Domu Pomocy Społecznej w Pielgrzymowicach

2017.10.20 10:01

Autor: kontakt24

W dniu 16 października br. uczniowie Szkoły Podstawowej w Kończycach Wielkich uczestniczyli w uroczystym otwarciu Ogrodu Sensorycznego na terenie Domu Pomocy Społecznej w Pielgrzymowicach.

W ramach współpracy z Fundacją "Moja Przyszłość" wolontariusze: Emilia Matuszek,  Beata Król,  Weronika Ociepka, Marysia Kopala, Józek Handzel,  Kacper Czendlik i Kuba Pisarek wraz z opiekunem p. Grzegorzem Kuboszkiem wykonali ten wielobarwny ogród. 

Sam projekt pomyślany był tak, aby łączyć pracę osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu mieszkanek jak i wolontariuszy mógł powstać przepiękny ogród, a jego niezwykłość polega na odpowiednim doborze roślin i podłoża, by pobudzać różne zmysły. Mieszkanki DPS będą korzystały z walorów rekreacyjnych ogrodu, ale także będą o niego dbały, co jest istotną formą pracy edukacyjnej i terapeutycznej - bycie aktywnym i współodpowiedzialnym za miejsce, w którym się przebywa.

W szczególny sposób dziękujemy za zaangażowanie i wiele godzin pracy wolontariackiej dla wspólnego dobra. Uczniowie naszej szkoły będą zawsze miłymi gośćmi na terenie Domu Pomocy Społecznej.

zródło: OX.PL
dodał: kontakt24 2017.10.20 10:01
drukuj artykuł

Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją .