Półtorej bramki na minutę.

Ostrym strzelaniem rozpoczęli sezon młodzi szczypiorniści z Ustronia. W sobotę 4-tego listopada w hali przy ulicy Partyzantów spotkanie MKS Ustroń i KS Tajfun Harbutowice, zainaugurowało sezon Śląskiej Ligi Piłki Ręcznej w kategori wiekowej „młodzicy”.

Ostrym strzelaniem rozpoczęła drużyna gospodarzy i po 15-tu minutach wynikiem 18 : 0 prowadził Ustroń. Mecz przebiegł dość jednostronnie, przez to mniej było tak charakterystycznej dla piłki ręcznej dramaturgii. To nie umniejszyło jednak atrakcyjności. To trzeba podkreślić, zgromadzona na widowni publiczność jak zwykle miała co oglądać. 65. strzelonych bramek w ciągu godzinnego meczu świadczy o wspaniałym widowisku.

W drugiej połowie trener Piotr Bejnar zagrał także „ławką”, by nawet najmłodsi zawodnicy mogli się wykazać. Z satysfakcją stwierdzam, iż nie zawiedli. Dobrze sobie radzili w polu i podobnie jak „pierwszy skład” strzelali bramki w szybkim tempie.

Wygląda na to, że udział w kilku turniejach i ciężka praca trenera na treningach, przynoszą już pierwsze pozytywne efekty. Mecz zakończył się wynikiem 50 : 15 ( 27:5) na który pracowała drużyna MKS Ustroń w składzie:

Dawid Oliwka, Piotr Browarczyk, Sebastian Nogowczyk - Ignacy Jaworski 13, Aleksander Bejnar 10, Maciej Darowski 6, Piotr Gawlas 5, Patryk Siekierka 5, Bartosz Mrowiec 5, Aleksander Kowalczyk 3, Łukasz Gogółka 2, Maksymilian Chłopecki 1, Kamil Podżorski, Karol Gierczak, Piotr Szturc, Krzysztof Markuzel.