Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 803komentarzy: 0

Szpital Śląski w akwarelach

2017.11.07 10:18

Autor: kontakt24

W szpitalu Śląskim w Cieszynie otwarto wystawę akwareli Andrzeja Daszka.

W swoich dziejach Szpital Śląski był często fotografowany, ale po raz pierwszy 125 lat jego historii zostało namalowane akwarelami. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia listopadowej edycji Galerii Zmiennej. Znany artysta, Andrzej Daszek prezentuje swoje prace, których głównym tematem jest cieszyński szpital.

Andrzej Daszek, mgr inż. architektury, ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Z zamiłowania artysta - plastyk, jest aktywnym członkiem Stowarzyszenia Twórczego "Brzimy" w Ustroniu, następnie Stowarzyszenia "Plener" przy Stowarzyszeniu Artystów Polskich w Warszawie, a także należy do Cieszyńskiego Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia Psychicznego "Więź", będąc także uczestnikiem Dziennego Ośrodka Wsparcia w Cieszynie. W ramach działalności powyższych organizacji, wspierających artystę w jego twórczym rozwoju, organizowane są wystawy jego prac, często tworzone w czasie plenerów malarskich lub w zaciszu domowego warsztatu w Wiśle- Jaworniku.

W jego twórczości dominuje motyw architektury, przeważa styl industrialny, zachwyt nad zabytkowym budownictwem Polski i Europy uchwyconym z miejsc podróży. Jego prace plastyczne wykonane są najczęściej techniką akwareli, pasteli lub szkice piórkiem lub ołówkiem. Prezentowane akwarele, to hołd dla 125 – letniej historii Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Wystawa będzie czynna do końca listopada.

 

Nadesłane do Redakcji

zródło: OX.PL
dodał: kontakt24 2017.11.07 10:18
drukuj artykuł

Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją .