Grypa zagrała z Piekarami.

Późnym, poniedziałkowym popołudniem wyczekiwana dawka emocji zagościla wreszcie w ustrońskiej hali przy ulicy Partyzantów 2.Na boisko naprzeciw gospodarzy wyszli zawodnicy MKS Olimpia Piekary Śląskie. Ustroniacy w mocno osłabionym składzie. Brakło między innymi glównego filaru zespołu czyli chorujących: kapitana drużyny grającego na pozycji środkowego - Aleksandra Bejnara i obrotowego - Bartka Mrowca. Ustroń zaczął słabo w obronie i mniej agresywnie w ataku. To efekt braku zawodników, na których zwykle spoczywa ciężar rozgrywania akcji.

Dopiero po pierwszym kwadransie gra stała się mniej chaotyczna. To przełożyło się na wynik. 15: 8 na koniec pierwszej połowy dawało chwilowe poczucie bezpieczeństwa, ale to jednak handball i w każdej minucie gry sielanka może zamienić się w dramat. Ale od czego są dobrzy trenerzy, do których Piotr Bejnar należy bezapelacyjnie? Otóż właśnie, w szatni pewnie padło kilka mocnych słów, błysnnęła koncepcja taktyczna niwelująca chorobowe braki i druga połowa nie przyniosła przykrych niespodzianek.

Ustroń poprawił grę w obronie, dodatkowo przenosząc ją wyżej. Teraz częściej trafiały się przejęcia do szybkiej kontry. To była bardzo widowiskowa część meczu. Po końcowym gwizdku tablica wyświetliła wynik 33 : 19 dla gospodarzy. Pora na sklad i odrobinę statystyki:

Zdecydowanie najlepszym na parkiecie był Ignacy Jaworski 17 bramek, dalej Piotr Gawas 7,Lukasz Gogółka, Kowalczuk Aleksander i Piotr Szturc po 2, Maksymilian Chłopecki, Patryk Siekierka i Karol Gierczak po 1. Kamil Podżorski, Maciej Darowski, Krzysztof Markuzel, Sebastian Nogowczyk, Piotr Browarczyk i Dawid Oliwka.

Zatem chłopcy z Ustronia śmiało zmierzają na pozycję lidera tabeli. Czy im się uda? Najważniejsza część odpowiedzi już w nadchodzący poniedziałek. Do Ustronia przyjeżdża niepokonany od dwóch sezonów absolutny lider ligi, drużyna Pogoni Zabrze. Mecz będzie z pewnością arcyciekawy.

Zapraszamy wszystkich miłosników, sympatyów i rodziców do kibicowania naszym chłopcom 27.listopada o godzinie 16:30 do hali sportowej przy Partyzantów 2.