Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1607komentarzy: 0

Strach nie czytać

2017.11.25 18:48

Autor: alicja_cz1

152 uczniów, kilkunastu zapalonych i odważnych nauczycieli, zamknięta szkoła, noc - pomysł wydaje się szalony? Być może... Ale gdzie realizować podobne pomysły, jeśli nie w SPTE? 

Pogoda coraz brzydsza, wieje, leje, szaro, ponuro, co tu robić? Strach nie czytać! I taki właśnie był temat nocowania w szkole. Noc z 23 na 24 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego spędzili w szkole w towarzystwie nauczycieli i książek.

Uczniowie witani przez tajemniczą postać, odłożyli do klas karimaty i śpiwory i udali się na salę gimnastyczną, gdzie magiczny pokaz, który poprowadził nas po historii kina przez czasy przedfilmowe, przygotowali dla nas państwo Ptakowie z synem Frankiem.

A kiedy skończył się pokaz na sali gimnastycznej i posililiśmy się pizzą, rozpoczęły się warsztaty: informatyczne, kulinarne, teatralne, gier planszowych, origami, opowieści strasznej treści i plastyczne. Wszystkie związane z książką i czytaniem.

W trakcie całej imprezy w szkolnej bibliotece czekały leżaki, latarki i książki o strasznej treści, można tam było odsapnąć i złapać oddech, ale wejścia do środka strzegł straszliwy, włochaty pająk (który zyskał imię Włochatek – strażnik czytających dziatek).

Po dwóch turach warsztatów, udaliśmy się na seans filmowy, a później do klas, gdzie czekały na nas karimaty, materace i śpiwory. Sen jakoś nie czekał, ale w końcu, wśród chichotów i szeptaniny, on także nadszedł.

zródło: OX.PL
dodał: alicja_cz1 2017.11.25 18:48
drukuj artykuł

Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją .