Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1730komentarzy: 0

Eugeniusz Hyski odznaczony

2017.12.04 15:16

Autor: kontakt24

W sobotę, 2 grudnia 2017 r., w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej "Czechowice" w Czechowicach-Dziedzicach odbyła się uroczysta akademia z okazji "Dni Honorowego Krwiodawstwa w Polsce" obchodzonych corocznie w dniach 22-26 listopada zorganizowana przez Radę Rejonową Klubów Honorowych Dawców Krwi PCK Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku – Białej.

W trakcie uroczystości z rąk prezesa Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Bielsku – Białej, Bogdana Ogrockiego, najwyższe odznaczenie organizacyjne, które przyznawane jest za wybitne zasługi w rozwoju Ruchu Honorowego Krwiodawstwa PCK odebrał Eugeniusz Hyski, prezes Klubu HDK PCK przy Urzędzie Miasta w Skoczowie. O randze tego wyróżnienia niech świadczy fakt, że w ciągu roku w całej Polsce przyznawane jest ich tylko około 80.

Akademię dla krwiodawców zaszczycili swoją obecnością: członek Zarządu Powiatu Bielskiego, Katarzyna ADAMIEC, sekretarz Miasta Czechowice-Dziedzice, Marek GAZDA, dyrektor Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej, ks. Robert KASPROWSKI, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej, bryg. Zbigniew MIZERA, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach - Stanisław DYLĄG oraz kierownik Oddziału Terenowego RCKiK w Bielsku-Białej, Gabriela GOROL, Alina MACHER z Biura Promocji Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej, przewodniczący ZZ KADRA przy PG SILESIA w Czechowicach-Dziedzicach, Tomasz SZPYRKA  a także gospodarz obiektu, prezes OSP "Czechowice", dh Krzysztof SZARY.

Akademię uświetnił wspaniały występ artystyczny uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 im. Kazimierza Wielkiego w Czechowicach-Dziedzicach dedykowany w całości honorowym krwiodawcom

zródło: OX.PL
dodał: kontakt24 2017.12.04 15:16
drukuj artykuł

Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją .