Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1725komentarzy: 0

Dzień Otwartych Drzwi w Polskim Gimnazjum

2017.12.07 09:31

Autor: jarnotm

    Kolorowo i gwarno było w przedmikołajowy wtorek na korytarzach i w klasach Polskiego Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Czeskim Cieszynie. Szkoła po raz kolejny otwierała swoje podwoje, prezentując to, co najciekawsze.

    Dzięki inwencji uczniów i nauczycieli oraz za sprawą praktycznych prezentacji dały o sobie znać przedmioty ścisłe. Na korytarzach i w niektórych klasach słychać było istną mieszankę językową, bo języki obce to okno na świat. Biblioteka szkolna zachęcała do lektury w języku ojczystym,  proponowała też czeskie tytuły książkowe. Artyści szaleli na czwartym piętrze, a to wszystko odbywało się w atmosferze luzu i rozrywki, którą zapewniali gimnazjaliści. Niektórzy zresztą spędzali dzień bardziej tradycyjnie, czyli na zajęciach lekcyjnych.

    To wszystko oglądali i przeżywali najstarsi uczniowie szkół podstawowych wraz z nauczycielami i rodzicami. Były też „wycieczki indywidualne”, bo oczywiście w mniejszej grupie można więcej się dowiedzieć. Goście dobrze czuli się w tym szkolnym zgiełku, a my wierzymy, że wielu z nich zdecyduje się na podjęcie nauki w naszej edukacyjno - towarzyskiej szkole.

zródło: OX.PL
dodał: jarnotm 2017.12.07 09:31
drukuj artykuł

Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją .