Medale dzieci na Ogólnopolskiej Lidze jiu-jitsu

Blanka Stępień (junior młodszy do 55 kilogramów) zdobyła 2 srebrne medale na Mistrzostwach Europy CBJJF. W październiku w Luboniu koło Poznania odbyły się Mistrzostwa Europy BJJ organizacji CBJJ. Dwa srebra zdobyła Blanka Stępień, tym samym zdobywając podwójny tytuł Wicemistrzyni Europy w formule Gi i w formule No Gi (w kimonach i bez kimon).

Kolejny bardzo dobry start zanotowali reprezentanci Cieszyńskiego Octagonu na zawodach Ogólnopolskiej Ligi Ju Jitsu. Zawody odbyły się w Kuźni Raciborskiej 18 listopada i nasz klub reprezentowało aż 8 zawodników.

W Turnieju Młodych Mistrzów Ju Jitsu kolejny raz z rzędu w kat. 30 kg Jakub Bąk zdobył złoty medal wygrywając wszystkie swoje pojedynki. Brązowy medal w tej kategorii przypadł 6 letniemu Miłoszowi Wojciuch dla którego był to pierwszy start w tego typu zawodach. W Ogólnopolskiej Lidze Młodzieży Ju Jits (18.11.17 Kuźnia Raciborska) wystartowało 6 naszych reprezentantów. Po dwóch nieudanych zawodach bardzo dobry start zanotował Dorian Zisenbach (kat. 34 kg) wygrywając wszystkie swoje pojedynki i stanął na najwyższym stopniu podium. W kat. 30 kg pierwszy start zaliczyła Kornelia Stankiewicz dorzucając do klubowej kolekcji kolejne złoto. Miłą niespodziankę sprawił Kosma Kruszyński II miejsce w swojej kategorii, dla którego był to również pierwszy start w tych zawodach. Pozostali nasi zawodnicy Tomasz Witek, Wojciech Gryboś oraz Filip Stoszek po dobrych walkach musieli ustąpić swoim rywalom.

Był to jednak bardzo dobry start całej ekipy cieszyńskiego Octagonu i na następnych zawodach liczymy na kolejne medale - mówi Trener Rafał Kareta.