Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1438komentarzy: 0

Polskie Gimnazjum w Dusznikach - Zdroju

2017.12.17 08:06

Autor: jarnotm

W pierwszą grudniową niedzielę w ramach projektu „Poznajemy Polskę przez edukację i zabawę” czterdziestu uczniów klas drugich Polskiego Gimnazjum im. J. Słowackiego w Czeskim Cieszynie wyjechało na Dolny Śląsk, by zwiedzić nieznaną im dotąd Ziemię Kłodzką - ciekawy i pełen tajemnic region turystyczny. Uczniowie wraz z opiekunami zamieszkali w Domu Wczasów Dziecięcych w Dusznikach - Zdroju.

 To był tydzień kontaktu z żywym językiem polskim, dni wypełnione wycieczkami edukacyjnymi oraz zajęciami w miejscowych szkołach.

Udało nam się zobaczyć między innymi dawną kopalnię cennego kruszcu w Złotym Stoku, tamtejszy Park Techniki, Sztolnie Walimskie – kwatery Hitlera, Muzeum Papiernictwa oraz uroczy Dworek Chopina w Dusznikach, ośrodek szkoleniowy polskiego biatlonu (z możliwością własnoręcznych prób strzeleckich), wspaniałą bazylikę w Wambierzycach i twierdzę w Kłodzku. Dodajmy, że Dolny Śląsk był od wieków tyglem różnych kultur i narodowości, w którym ścierały się tradycje polskie, niemieckie i czeskie.

 Serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom - Fundacji „Oświata Polska za Granicą”, Fundacji Rozwoju Zaolzia, TNP i Centrum Pedagogicznemu w Czeskim Cieszynie za zorganizowanie i sfinansowanie wyjazdu do Dusznik i okolic zdrojowego miasteczka.

 

Było świetnie, prosimy o jeszcze!

Uczniowie wraz z opiekunami

zródło: OX.PL
dodał: jarnotm 2017.12.17 08:06
drukuj artykuł

Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją .