Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Zuzia Pasterny wicemistrzynią Polski

Doskonale walczyła Zuzia Pasterny na Mistrzostwach Polski juniorów, które odbyły się 16 grudnia 2017r. w Koszalinie z udziałem około 100 zawodników z 50 klubów całej Polski. Na uwagę zasługuje fakt, że startowali zawodnicy ze wszystkich organizacji pełno kontaktowego karate w Polsce. W tej doborowej stawce nasza wicemistrzyni Europy wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski juniorek w kategorii do 60 kg.

Zuzia doskonale zrealizowała przygotowany plan taktyczno-techniczny, nad którym pracowaliśmy cały czas na treningach po Mistrzostwach Europy – mówi Bogdan Kubica prezes i trener CSK.

Pierwszą walkę Zuzia wygrała przed czasem, drugą przez wazari z ogromną przewagą. Natomiast finał to popis niekompetencji sędziów.
Po oglądnięciu zapisu tej walki możemy stwierdzić z całą odpowiedzialnością, że tak skandalicznego sędziowania jeszcze nie widzieliśmy.
Sędziowie po normalnym czasie walki zarządzili dogrywkę, chociaż żadnej dogrywki być nie powinno, bo Zuzia trafiała w głowę rywalki raz za razem, a jedno z tych okrężnych kopnięć spowodowało nokaut i przed upadkiem rywalkę uchroniło tylko to, że jakimś cudem przez moment przytrzymała się nogi Zuzi, która wylądowała na jej głowie.
Walka została przerwana na około 15 sekund, w którym to czasie rywalka dochodziła przy pomocy sędziego do siebie. To powinno dać jednoznacznie ippon i koniec walki. Ale sędziowie nawet tego nie chcieli zauważyć.

Zuzia miała zdecydowaną przewagę w normalnym czasie walki jak i w dogrywce. Jej rywalka nie zagroziła Zuzi nawet przez moment. Walka powinna być zakończona przez sędziów przed czasem, a skończyło się werdyktem 2:3 i przegraną Zuzi. Jedynym dostrzegalnym atutem jej rywalki było to, że w ogóle przetrwała tą walkę.

Niestety taka postawa sędziów spowodowała nie tylko to, że zawodniczka z Cieszyna nie mogła odebrać należnego jej tytułu mistrzyni Polski, ale jest również zaprzeczeniem idei Kyokushin.

Oczywiście gratulujemy Zuzi i życzymy samych sukcesów w przyszłym roku. Teraz Zuzia będzie miała odpoczynek aż do 2 stycznia, a 6 stycznia wyjeżdża na konsultację Kadry Narodowej.

Filmiki z walk Zuzi w archiwum klubowym do wglądu.

Zapraszamy wszystkich chętnych do trenowania karate Kyokushin. Treningi i nowy nabór odbywają się w Cieszynie we wtorki i piątki w sali gimnastycznej SP4 (nad basenem), Pl. Wolności (wejście jak na basen) o godzinie 17:30, od 2 stycznia.